Miten hallitus elvyttää?

ovat ne todelliset elvytyskohteet? Kansalla on oikeus tietää tarkalleen mihin velkarahaa käytetään ja miten paljon niillä saadaan luotua uusia työpaikkoja ja säästettyä entisiä?
5233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Älä jatkuvasti höpötä.

Sairas olet ! höpinöinesi.

Et sinä niistä ymmärrä mitään.

Joku kommunisti ketku höpöttää.

Äänestä
  • vastaus, jos tiedät, mikä "ketku" sitten lienetkin?

    Äänestä

Sieltä ne rahat lähtee!!??.

Einstain ei ennustanut, mutta totesi, että Neljäs maailmansota, käydään kivillä ja nuijilla.

Äänestä

korottamalla puoluetukia on heidän mielestään hyvä elvyttää.. Siinä näemme politiikan ja demokratian tason. Bangsterit kusee kansaa silmään niin että kirvelee vaan kun rötösherrojen vahva urea saavuttaa rahvaan silmäterän

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitkä... kirjoitti:

ovat ne todelliset elvytyskohteet? Kansalla on oikeus tietää tarkalleen mihin velkarahaa käytetään ja miten paljon niillä saadaan luotua uusia työpaikkoja ja säästettyä entisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu