ulkomaisen velanotossa valtiovarainministerien sarjassa.
Aika hyvin kasvatustieteen maisterin koulutuksella.
Katainen
5
161
Vastaukset
- Entinen demari
rahoitetaan menot ja sinunkin monet hyvinvointiyhteiskunnan saamat palvelut.
- yhteiskunta
kovin hyvinvoivalta näytä, ilmeisesti jossain Kauniaisissa päivä vielä paistaa.
- entinen kok.
Vielä viime syksynä Katainen visioi, että USAn kriisi ei juurikaan koske Suomea.
Kansantalous on kunnossa. "Eikä Neuvostoliitto voi romahtaa toista kertaa", Katainen nauratti yleisöä, kun joku kyseli, että olisiko ehkä lamaa tulossa.
Eli tämmöisellä viisaudella Suomen taloutta johdetaan.
Vanhasen hallitus on rapauttanut veropohjaa jakelemalla verohelpotuksia omille äänestäjilleen = kokoomusd rikkaille, kepu maajusseille.
Ja nyt on sitten paha aukko valtion budjetissa. Se otetaan velaksi vaikka Kiinasta. Ja maksumieheksi tulee sitten koko kansa.
Näin kokoomus lisää eriarvoisuuden kasvua. Köyhät kyykkyyn - se kokoomuksen linja ei ole muuttunut.
Mainostoimisto Bob on piilottanut todellisen kokoomuslaisen. Mutta kuinka pitkään kokoomuksen äänestäjät jaksavat innostua Toivo-talkoista ja muusta markkinameiningistä.
Esimerkiksi monet Akavalaiset ovat tänään yt-neuvotteluissa ja kenkää on tullut monelle - ja tulee jatkossa vielä useammalle.
"Kokoomuksella on parhaat bileet" - mutta kun sitä tunnelmaa ei voi tuoda ruokapöytään. Sillä ei yksinkertaisesti elä.
Nyt kokoomus on kohtaamassa kovan todellisuuden.
- lapin äijä
Noin huonolla koulupohjalla.Se vain kun kansa kärsii hänen kykyjen seurauksena.Hän on kuin iilimato, vetää kaikki mehut muista.Toivotaan, että kansa viisastuu seuraaviin vaaleihin.Hänen kaikki toiminta perustuu valheisiin.Mestariainesta, kun kansaa kusetaan.
- tosikokoomuslainen
valtiovarainministeri. Kasvatustieteillä oppii myös velankasvattajaksi. Turha itkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h402899Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv352411Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918- 311719
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021213- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025