Sanovat asiantuntijat että on lama niin ei viitsi olla petturi alkamalla rakentamaan.
rakentaisin
mutta kun
5325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valmiin saat puolella hinnalla.Sijoita se säästyvä raha kesämökkiin,Vain hullut rakentaa nyt.
Kerran asiantuntijat ovat pari vuotta jo tupehduksiin asti paasanneet laman tulosta,niin en takuulla ala vetämään mattoa niiden alta,kyllä se pitää kantaa oma kortensa kekoon minunkin:).
Alkavat näkyä kolmen vuoden päästä,eihän se lama tunnu miltään jos irtisanotaan työpaikasta,sehän on vain muutama sana ja sillä sipuli ,mutta ongelmat tulevat paljon myöhemmin..
Ovat maalanneet kuin pirua seinälle tätä lamaa.Markkinointi on kyllä onnistunut täydellisesti. Mikseihän tämänkaltaisesta yhteiskuntavastuuttomuudesta joudu linnaan.Seurauksethan ovat koko maailman kannalta katastrofaaliset ?
Ihmettelen suuresti.
Tavalliselle kansalle on alettu jälkikäteen höpöttämään "älä ruoki lamaa" Mutta kun on jo paskat housuissa niin mitä se auttaa.
Nämä niinsanotut "ammattilaiset"varsinaiset lamatunnelman lietsojathan tässä olisi pitänyt kuriin pistää.
ja "varma" työpaikka, kannattaisi rakentaa. Pankkilainan korot ovat ennätysalhaalla. Luultavasti
rakennustarvikkeiden hinnatkin laskee laman myötä, vai miten lie?