Jukoliste noita Haapaveen päättäjiä, ku eivät saa aikaseen kaavoittaa keskustaa kerrostaloille. Tällä hetkellä Haapaveellä on vain yksi kerrostalon kriteerit täyttävä talo, mutta kaipaisin vieläkin korkeampia kerrostaloja tänne. Nyt kun erityisesti yksiöille ja pienille kaksioille on suuresti kysyntää, ehdottaisin, että rakennettaisiin kerrostaloja, joissa on näitä pieniä asuntoja. Katutasolle voisi tulla liikkeitä. Saataisiin samalla hiukan kaupunkikuvaa paranneltua entisestään. Haapavesi on hieno kaupunki, eikä sitä kannata pilata osaamattomuudella, tai kaavoituksen laiminlyönnillä. Rakentajia kyllä ilmaantuisi, kunhan saataisiin ensin kaavoitettua näitä kerrostalotontteja. Kaikki puuröttelöt vain hiiteen. niitä tarvihe suojella!
Kerrostaloja Haapaveelle!!!
8
326
Vastaukset
- halua asua
niissä koirankopeissa, ne edustaa ankeaa sosialistista realimia.
puisessa avokuistisessa talossa on amerikkalaista tyyliä- pilvenpiirtäjissä tulevaisuus
Yksi korkee pilvenpiirtäjä Haapavedelle. Siinä on sitä aitoa nykyajan amerikan tyyliä! Ja tätä pilvenpiirtäjää tultaisiin takuulla kattomaan kaukaakin. Eikä ajatus pilvenpiirtäjästä haapavedellä ole mitenkään utopinen, vaan ihan realistinen. Kaikki suuri vetää ihmisiä puoleensa. Suomen ainoaa pilvenpiirtäjää tultaisiin takuulla kattomaan kaukaakin!
- mitään ainutlaatuista
pilvenpiirtäjissä tulevaisuus kirjoitti:
Yksi korkee pilvenpiirtäjä Haapavedelle. Siinä on sitä aitoa nykyajan amerikan tyyliä! Ja tätä pilvenpiirtäjää tultaisiin takuulla kattomaan kaukaakin. Eikä ajatus pilvenpiirtäjästä haapavedellä ole mitenkään utopinen, vaan ihan realistinen. Kaikki suuri vetää ihmisiä puoleensa. Suomen ainoaa pilvenpiirtäjää tultaisiin takuulla kattomaan kaukaakin!
ehkä he haluisivat tulla katsomaan niitä pöhköjä , jotka niitä rakentaa?
- ostaa siitä
apteekin vieressä olevasta kerrostakosta ylintä, eli parhaalla järvimaisemalla olevaa asuntoa. Nyt ootan, että sen härön rötiskön tilalle tulee komea 10-15 kerroksinen kerrostalo. Niin varaus ylimmästä kerroksesta on jo varattu.
- uskottava , kyllä
jää ostamatta
a) sulta jää
b) Härön paikalle ei tule kerrostaloa
- ylensä on katuja
ja kerrostaloja. Mutta te hoopolaiset kuvittelete liikaa teillä ei ole kuin kujija, teitä ja rivitaloja. Kait johtuu muutamista ammatti valittajistanne. Onko ne taistolaisia vai mitä ne on?
- paikkakunnan ainoat
aktiiviset ihmiset, muut ovat saamattomia, siitä se johtuu.
- oottako kuullukaan
järvi on umpeen kasvava likoputti, sen voin sanoa järviseudulta kotoisin olevana. Teillä on vain maatalouden saastuttama joki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283067No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760