tuomari työskentelyä pelin lopussa...Ei tuomareilla ollut munaa laittaa Jarkko Immosta jäähylle. Ainakin 2-3 selvää jäähyä jätettiin viheltämättä ja sit lopussa jätettiin viheltämättä jypille jäähy mailasta kiinnipitämisestä joka oli päivänselvä...pelin nähneenä
Aikas naurettavaa...
juicy78
2159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nähneenä
immonen on vaan liigan kovin penkkipunnerrustuloksissa mitattuna , painopiste alaalla , siinä löysäposkien polvet notkahtelee ilman filmaustaki
JYPiltä jäi viheltämättä kolmannessa erässä useampi jäähy. Varsinkin mailasta kiinnipitäminen olisi pitänyt viheltää, sen selvempää jäähyä ei ole. Viheltämättä jättäminen maksoi lopulta Tepsille voiton, sillä jatkoeräänhän oltaisiin lähdetty tasavajaalla. Eipä olisi ainakaan yv-maalia tullut. Tämä nyt on tietenkin sitä kuuluisaa jossittelua, jolla ei pelin lopputulokseen voi vaikuttaa.
Sarja on nyt siis 1-1. Siitä lähdetään, että Jyväskylästä palataan tiistain pelin jälkeen voiton kanssa ja Turussa otetaan kotivoitto. Neljäs voitto otetaan sitten kotiyleisön edessä JYPin voitettua viidennen puolivälieräottelun kotonaan ensin. TPS jatkoon 4-2.