BMW 330D/M-Sport

Millaisia vikoja voi odottaa kun laittaa 3 litraisen turbodieselin vuodelta -03? Jotain imupuolen läpistä ja niiden koneen vaurioittamis riskista olen kuullut.. sit automaattiaskin ongelmista. Millaista tietoa kokeneilta?
1602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ko auto on huollettu kuten pitää niin mitäs ongelmaa noissa, eipä mitää. Kuluvaa osaa menee ihan kuten muissakin(niveliä, puslia jne)
Poista heti ne imusarjan läpät ei tule sen jälkeen ongelmia. Onnistuu helposti itse jos vaan avaimet pysyy kädessä. Tuo laatikko juttu on sellainen, että jos autolla ajettu kuten pitää ja ajetaan niin ei ongelmia. "Lastutetut" ja kuminpoltto kampeet sitten asia erikseen. SAATTAA tulla myös laatikko vikoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ongelmia? kirjoitti:

Millaisia vikoja voi odottaa kun laittaa 3 litraisen turbodieselin vuodelta -03? Jotain imupuolen läpistä ja niiden koneen vaurioittamis riskista olen kuullut.. sit automaattiaskin ongelmista. Millaista tietoa kokeneilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu