Nettimyymälä HUIJARIKO http://simplyelectronics.net

Valokuvaaja (harrastus)

OOnko kelläään kokemuksia tästä myymälästä. http://simplyelectronics.net Väittää olevansa Enlantilainen mutta hinnoista ainakin puuttuu alv. kuitista ja olen lukenut jotakin Enlantilaisilta sivuilta mutta kielitaitoni ei täysyn eriitä. Katsoisiko joku jolla on kunnollinen Enkun taito. ja ystävällisesti valaisisi asiaa.

3

2727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • KameraKameli

        Melkein kuukausi meni, mutta asiallisesti tuotiin kotiovelle. Tavara tuli UK:sta hyvin pakattuna ja tuote on täysin moitteeton. Pakko myöntää että ehdin jo heittää kirveen kaivoon, mutta väärässä olin. Rahaa säästyi ja ei voi valittaa sillä säästin niin älyttömästi rahaa.

        -Suosittelen vaikka moni on epäillytkin.


    • Yx fotoharrastaja

      Hätähousut kun tilailelee netistä kaikkee,ja halvallakin pitäisi vielä saada.Tilasin canon zoom linssin maksoin moneybookersin kautta,meni 3-4päivää ei tapahtunut mitään,so? sitten tuli mailii että tilaus otettu vastaan jne..meni 6-7 päivää sitten vasta sain viestin että tilaus ok jne...päivä pari niin sain viestin missä oli seuranta koodi ja kas kummaa kuljetusfirma DHL sivuilla pystyin seuraamaan läetystä, Tulkoon se sitten mistäpäin maailmaa tahansa niin seranta alkoi vasta lontoosta,kaikenkaikkiaan siinä taisi mennä 14 vuorokautta kun tavara oli kotiovella klo 14:20 Se linssi oli naurettavan halpa kun vertaa hintoja ihan mistäpäin muualta maailmaa tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1845
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1124
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      928
    Aihe