Laajakosken kiinteistöt

Laajakosken kaupassa on 6 (kuusi) eri kiinteistöä, isoja maa-alueita, runsaasti joenrantaa ökytonteiksi, korskea rantasauna ja suuria sairaalarakennuksia, mitkä on tarkoitushakuisesti arvioitu huonokuntoisiksi.
Maata ja rakennuksia siis myydään pilkkahintaan.
Ostajasta eivät Pietarin ja Moskovan agentitkaan oikein löydä mitään tietoa.
Onko pöytälaatikkofirma ja kumileimasin.
Onko jollekin jäänyt tiskattavaa rahaa, vain onko Laajakoskelle tulossa mafian jäsenille eläkepäivien lepokoti
201171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

se että Telaranta,sd ja Lindelöf,sd kuittaavat venäläisiltä suuret summat pimeää voitelurahaa Luxemburgin salaisille tileilleen.

Äänestä
  • Mikäli olet varma voitelurahojen liikkumisesta, niin sinä olet siinä osallinen. Muuten varmaa tietoa ei voi olla. Rikoksesta tietävät ja tietonsa viranomaisilta salaavat ovat rikollisia. Luulo taas on luuloa ja sillä ei ole oikeasti mitän arvoa, mutta väärien todistamattomien väitteiden esittäminen on rikollista. Yksinkertainen päätelmä on se, että olet todistanut itsesi rikolliseksi

    Äänestä

  • sinun osalisuutesi kirjoitti:

    Mikäli olet varma voitelurahojen liikkumisesta, niin sinä olet siinä osallinen. Muuten varmaa tietoa ei voi olla. Rikoksesta tietävät ja tietonsa viranomaisilta salaavat ovat rikollisia. Luulo taas on luuloa ja sillä ei ole oikeasti mitän arvoa, mutta väärien todistamattomien väitteiden esittäminen on rikollista. Yksinkertainen päätelmä on se, että olet todistanut itsesi rikolliseksi

    Ei täällä lakia ole ennenkään luettu lakikirjasta! Vrt. Kervisen tapaus.

    Äänestä

  • Kymenlaakson sairaanhoitopiirin pöytäkirjat 10/2006
    Mtv3.fi/kolmevarttia epikriisi

    Sieltä löytyy faktaa 21 sivua

    Äänestä

  • 5 158 458,03 kirjoitti:

    Kymenlaakson sairaanhoitopiirin pöytäkirjat 10/2006
    Mtv3.fi/kolmevarttia epikriisi

    Sieltä löytyy faktaa 21 sivua

    puhumaan oikeista hinnoista.

    Äänestä

  • 31.12.2000 Kattilaosuuskunta 17490,05
    31.12.1990 lämpökeskus 8125,89
    31.12.1997 vedenpuhdistamo 216922,06

    Käykää katsomassa.

    Äänestä

  • 5 158 458,03 kirjoitti:

    Kymenlaakson sairaanhoitopiirin pöytäkirjat 10/2006
    Mtv3.fi/kolmevarttia epikriisi

    Sieltä löytyy faktaa 21 sivua

    koko kiinteistön ja maa-alueiden päivänarvon v.2009?

    Äänestä

Myy Laajakosken kiinteistöt huonokuntoisina rakennuksina Venäjän Mafialle 10%:n hinnalla käyvästä arvostaan. Sovit sitten Mafian kanssa, että käyt vuosittain Pietarissa muka tervehdyskäynnillä (omalla kustannuksellasi!) ja kuittaat sitten vuosittain pimeänä omaan taskuusi sanokaamme vaikkapa 1,5% kiinteistön käyvästä arvosta. Yleensä Mafian poikien kanssa pääsee kunnon sopimuksiin, tiedäthän!

Äänestä
  • Piipahdan aina silloin tällöin siellä hoitelemassa bisneksiä.

    Äänestä

  • kiinteistökaupat, ei virkamiehet.

    Äänestä

  • päättää kirjoitti:

    kiinteistökaupat, ei virkamiehet.

    tuli vielä yömyöhään, alkoiko yövuoro?

    Äänestä

  • minne tämä adrssi on menossa? koska se on menossa? niin se on myöhässä jo, miksi siis keräät. galluppiko?

    Äänestä

Entäs jos olematon venäläinen firma onkin Lindelöfin oma pöytälaatikko juttu.

Näin kiertää mahdolliset verot myynnin jälkeen, omistaja näennäisesti venäläinen. Tämä puoltaisi myös edullisen hinnan kanssa yhteen, nimittäin tuollaisella tekee tilin.

siksi venäläinen pulvaaniyritys tms,,, jotta ei herättäisi epäilyksiä kotomaassa niin suurissa määrin.

Ensin annettu kansalle mielikuva surkeasta kunnosta, että pitäis sairaala sulkea. Sitten sopivan ajan jälkeen muilutetaan aarre muille maille, omiin omistuksiin.

Äänestä
  • ..........................

    Äänestä

  • Touhua siellä, aiheutat vähemmän vahinkoa veronmaksajille. Työttömät Metallimiehet meripäiville köyden vetoon.

    Äänestä

  • haasteet odottavat kirjoitti:

    Touhua siellä, aiheutat vähemmän vahinkoa veronmaksajille. Työttömät Metallimiehet meripäiville köyden vetoon.

    Köydenveto oli joskus lajina meripäivillä, vaan ei ole enään. Eikö muut kelpaisi kilpailemaan kun työttömät ja nimenomaa metallimiehet?

    Äänestä

Totesin vaimoni kanssa että tuskin koko Suomesta löytyisi niin hölmöä pankinjohtajaa joka ei antaisi 1,5mij€ lainaa kiinteistöä vastaan.

Kun ottaa vielä huomioon 60-70 työpaikkaa
sekä siellä olevt asukkaat

Äänestä
  • myytävänä ja siitä pyydettäisiin vaivaset 1.4 miljoonaa euroa, johon hintaan on luvattu myydä. Vaikka olemmekin lähellä Iivana Julman rajaa, on hinta silti järjettömän alakanttiin pyydetty.

    Äänestä

Soitin tänään Laajakoskea koskevasta asiasta Kymenlaakson poliisilaitoksen Kouvolan poliisiaseman rikoskomisario Juha Paukkuselle. Meillä oli hyvässä hengessä melko pitkä ja rakentava keskustelu, jossa mm. totesimme, että eihän me nyt sentään Laajakoskea venäläisille myydä!

Kouvolan poliisit ovat tulossa ensi viikolla taas perussuomalaisia kuulemaan. Pyysin rikoskomisario Paukkusta välittämään tutkijoille sanaa, että kuulevat J-K Merivirtaa Kotkan kaupunginhallituksen jäsenenä Laajakoski-kaupoista!

Kunhan Mertsu saisi vaan toimitettua sen tutkintapyyntönsä poliisille! Mallia löytyy tuolta http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000079&posting=22000000042459301

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


polkumyynnissä. kirjoitti:

Laajakosken kaupassa on 6 (kuusi) eri kiinteistöä, isoja maa-alueita, runsaasti joenrantaa ökytonteiksi, korskea rantasauna ja suuria sairaalarakennuksia, mitkä on tarkoitushakuisesti arvioitu huonokuntoisiksi.
Maata ja rakennuksia siis myydään pilkkahintaan.
Ostajasta eivät Pietarin ja Moskovan agentitkaan oikein löydä mitään tietoa.
Onko pöytälaatikkofirma ja kumileimasin.
Onko jollekin jäänyt tiskattavaa rahaa, vain onko Laajakoskelle tulossa mafian jäsenille eläkepäivien lepokoti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu