uskonut;
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1664790
Tämäkin vielä
5
147
Vastaukset
- Huh huh
Heinäluomalla heittää aika pahasti.
- tuntee.
historian. Sinä et.
Vuosi oli 1956 ja asialla maalaisliittolainen pääministeri Vieno Johannes Sukselainen.
- eläkeensä mutta
MAANVILJELIÄ EI,EI JA VIELÄ KERRAN EI...
MAKSA SENTIÄKÄÄN ELÄKETTÄ ITSELLEEN MAAJUSSI VAIN ELÄÄ TUKIRAHOILLA..
katsokaa työväestö on itse ja työnantaja ja ennen valtion edustajien kanssa NEUVOTELLEET ELÄKEJÄRJESTELMÄN jonka NYT porvarihallitus YRITTÄÄ TUHOTA kokonaan ja kerätä NUO ELÄKERAHAT OMIIN TASKUIHIN..
epäilen että emu-rahakin on jo menneet noihin TASKUIHIN.... - olisi löytänyt
esimerkin Lipposen hallituksestakin, eikä olisi tarvinnut mennä noin kauas kivikauteen, jolloin eläkejärjestelmää ei edes kunnolla ollut, vaan varat olivat valtiolla, ja se kyllä ne palautti tarkoitukseensa.
Heinäluomakin pelkää näköjään, ja huutaa pääpunaisena paskaaaaaaa.- Kyllä oikeassa
Vimeisin yleislakkohan on ollut Suomessa juuri tuolloin 1956.
Joten kyllä Heinis on täysin oikeassa.
Sitten tämä todella tietämätön lausuntosi Suomen eläkejärjestelmästä hämmästytti minua todella suuresti.
Suomalainen eläkejärjestelmähän on saanut alkunsa jo 1800-luvulla.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_eläkejärjestelmä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057451
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1025264Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163516Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253461Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3491506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?561324