Puolueita kun keskusta puolue?
Onko uskovaiselle
6
299
Vastaukset
- uskovainen83
KD on yksi sopiva puolue uskovaiselle. KD on lyhenne kristillisdemokraatista. He ajavat kristillisiä periaatteita ja arvoja.
Tietysti eräs huomioitava asia on se, että KD kuuluu niihin kaikista pienimpiin puolueisiin, silti KD:n ääni on kantava. Tämä on myös yksi luotettavimmista puolueista, kun oli kyse puolueiden vaalikampanjoissa käytetyistä rahoista, ei KD:sta kuulunut julkisuudessa mitään huonoa tuosta asiasta.
Itse aion vastakin luottaa tähän puolueeseen.- meikäläisiä
Eduskunnassa tai ehdokkaana? mutta täytyy harkita kepu ei oikein enää tunnu sopivalta
- uskovaiselle!
Väärähengelliset saattavat äänestää kristillisiä, mutta eivät uskovaiset.
- T Kankaaniemi
uskovaiselle! kirjoitti:
Väärähengelliset saattavat äänestää kristillisiä, mutta eivät uskovaiset.
Olekkaan uskovainen?
Entä kepun Lauri Oinonen hänhän on pappi? - naimi
T Kankaaniemi kirjoitti:
Olekkaan uskovainen?
Entä kepun Lauri Oinonen hänhän on pappi?onko tällä hetkellä yhtään uskovaista kansanedustajaa? Tietääkö kukaan? Tarkoitan vl:iä, en mitään lahkolaisia tai leipäpappeja.
- yhden lestadiolaisen..
meikäläisiä kirjoitti:
Eduskunnassa tai ehdokkaana? mutta täytyy harkita kepu ei oikein enää tunnu sopivalta
Vesa on lestadiolainen ja Oulun vaalipiirissä KD:n ehdokkaana.. tosin luulen, että hänet sielläpäin tiedetään helposti lestadiolaiseksi, etenkin kun on pastorikin :)
Ei tosin oo vhl..vaan rauhansanalainen
On ollut julkisuudessakin, lehdissä, tv:ssä..naispappien vastustamis-asian tiimoilta.
http://www.vaalikone.fi/eduskunta2007/naytaehdokas/Vesa Pöyhtäri/1028/4015
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475495Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612396Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181890Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171615
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol341575Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5140881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281059