Euroopassa jaossa on 27 miljoonaa euroa. Suomessa on tyydyttävä 5 miljoonan pottiin, jota mainostetaan hirveänä jättipottina. On siinä summilla eroa toteaa poika pohjoisen. Ei ihme, että etelämpänä on varaa käydä maksullisissa palveluissa.
Euroja ja senttejä
Rivi viikossa
6617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja mitähän tekisit tuolla summalla?
Suomessa saa olla tyytyväinen jos saisi edes sen kenon 100 000.
se, että Euro-lotossa on pelaajien määrä ehkä miljoonissa. On aika pieni mahdollisuus, että iso potti osuu kohdalle.
Jos, kävit venemessuilla tai havittelet huvilaa Barbadokselta ei tuo viis milliä riitä kuin vakuutusmaksuihin, varsinaisesti mitään suurta haavetta viidellä millillä ei voi ostaa.
Ihmettelenkin niitä kateellisia, jotka luulevat, että viisimiljoona tekisi ihmisestä rikkaan. Oikeat rikkaat elävät muualla, olkaa heille kateellisia.
No kyllä tämmöselle tavan tallaajalle riittäs hyvin vaikka yksikin milli :-)
Ei pidä vaatia kuuta taivaalta.
Mitähän se kuu maksaisi ja voisinko ostaa sen osamaksulla?
maksutavoista ei tietoa.
http://www.tekniikkatalous.fi/incoming/article32721.ece?page=24
Eli vanha ja monelle tuttu uutinen.
Osa on tosin jo myyty, joten niiden osuuksien hinta voi olla korkeampi.
P.S. Olin itsekin aiemmin kuullut tuon uutisen - sopivan linkit etsimiseen kuukkelilla meni melkein puoli minuuttia.