Onko hänet agreditoitu EU-ehdokkaaksi
luin hänen nettisivujaan
jos ei ole kysytty, kysykää ihmeessä heti!
havainnoija;
mummei maalta
MISSÄ ON SINIKKA TYYNELÄ
10
5267
Vastaukset
- sinikan luo
mailto:infmailto:[email protected]@itsenaisyyspuolue.fi
- älykäs nainen
sinikkatyynela.blogspot.com/2008/09/suuri-unelma-oikeudenmukaisesta.html - 78k -
- Suomi 24.ssä
tässä lisää polkuja
www.kotikone.fi/sinikka.tyynela/ - 2k - - uusi polku
Suomi 24.ssä kirjoitti:
tässä lisää polkuja
www.kotikone.fi/sinikka.tyynela/ - 2k -
- Anonyymi
Sinikka Tyynelä joka kirjoittaa kolumneja MV Lehdessä on isä maanpetturia jota jokaisen suomalaisen tulisi karttaa. Kirjoitukset ko. Janus Putkosen, Venäjän rahoittamassa MV Lehdessä on täydellistä disinformaatiota, valhetta.
- Anonyymi
Annappas perusteita. Onko tää Sinikka muuten juossu nuorempana keskimatkoja? Kovaa on menny, jos sama hlö Sinikka Kontu
- Anonyymi
Valtamediahan se maanpetturi on, ovat valehdelleet niin monessa asiassa ja siten heikentäneet suomalaisten terveyttä ja turvallisuutta. Onneksi Suomesta vielä löytyy vastamediaa joka uskaltaa olla suomalaisten puolella.
- Anonyymi
Isänmaan pettureita (et osaa näköjään suomea - oletko mamu? - varsinainen isänmaam kansalainen!) ovat nykyisen poliittisen eliitin jäsenet, jotka veivät Suomen euroon, Natoon ja sopivat USA:n kanssa DCA-sopimuksen (jolla Suomen maaperää luovutettiin ilman ehtoja vieraalle valtiolle) vastoin perustuslakia.
Januksen UMV-lehti (MV-lehteä ei enää ole) ei ole Venäjän rahoittama. Lehteä rahoittavat sen lukijat. UMV-lehden jutut ovat paljon lähempänä totuutta kuin Suomen valtamedian (+YLE) sepitteet. - Anonyymi00010
Sinikka on rohkea patriootti, joka on isänmaallinen jos joku, kun uskaltaa puhua totuuden julki omalla nimellään. Meitä samanmielisiä on paljon, mutta harva meistä uskaltaa sanoa julkisesti mitä mieltä on, koska se veisi heti esimerkiksi työpaikan ja toisi sosiaalisen helvetin itse kullekin koska kaltaisiasi aivopestyjä russofobeja on suomalaisten enemmistö - maailman onnellisin kansa heh heh.
Sen sijaan valtaa pitävä kokoomusjuntta, johon kuuluvat myös nykypersut on pettänyt Suomen. Natsijohtoiseen Ukrainaan on lahjoitettu jo lähes 4 miljardia euroa joko aseina, jotka Venäjä tuhoaa tai rahana, jonka Elenskyin (kirjan Z on kielletty Ukrainassa ;-) mafia on pistänyt taskuihinsa.
Lisäksi Natoon liittymisellä ja 15 USAlle lahjoitetulla sotilastukikohdalla, joihin on tarkoitus viedä myös ydinaseet, on vaarannettu Suomen turvallisuus pahemmin kuin koskaan historiassa. Suomesta on tehty Venäjän ensi-iskun kohde. Tilanne on tasan yhtä paha sekä venäjämielisten kuin Venäjää vastustavien kannalta.
Rukoilkaa kurjat, että ei syty III maailmansotaa, sillä se olisi Suomen loppu.
- Anonyymi
Joo niino!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647