MISSÄ ON SINIKKA TYYNELÄ

JYVÄSKYLÄSTÄ

Onko hänet agreditoitu EU-ehdokkaaksi

luin hänen nettisivujaan

jos ei ole kysytty, kysykää ihmeessä heti!

havainnoija;
mummei maalta

10

5090

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinikan luo
    • älykäs nainen

      sinikkatyynela.blogspot.com/2008/09/suuri-unelma-oikeudenmukaisesta.html - 78k -

      • Suomi 24.ssä

        tässä lisää polkuja
        www.kotikone.fi/sinikka.tyynela/ - 2k -


      • uusi polku

    • Anonyymi

      Sinikka Tyynelä joka kirjoittaa kolumneja MV Lehdessä on isä maanpetturia jota jokaisen suomalaisen tulisi karttaa. Kirjoitukset ko. Janus Putkosen, Venäjän rahoittamassa MV Lehdessä on täydellistä disinformaatiota, valhetta.

      • Anonyymi

        Annappas perusteita. Onko tää Sinikka muuten juossu nuorempana keskimatkoja? Kovaa on menny, jos sama hlö Sinikka Kontu


      • Anonyymi

        Valtamediahan se maanpetturi on, ovat valehdelleet niin monessa asiassa ja siten heikentäneet suomalaisten terveyttä ja turvallisuutta. Onneksi Suomesta vielä löytyy vastamediaa joka uskaltaa olla suomalaisten puolella.


      • Anonyymi

        Isänmaan pettureita (et osaa näköjään suomea - oletko mamu? - varsinainen isänmaam kansalainen!) ovat nykyisen poliittisen eliitin jäsenet, jotka veivät Suomen euroon, Natoon ja sopivat USA:n kanssa DCA-sopimuksen (jolla Suomen maaperää luovutettiin ilman ehtoja vieraalle valtiolle) vastoin perustuslakia.

        Januksen UMV-lehti (MV-lehteä ei enää ole) ei ole Venäjän rahoittama. Lehteä rahoittavat sen lukijat. UMV-lehden jutut ovat paljon lähempänä totuutta kuin Suomen valtamedian (+YLE) sepitteet.


      • Anonyymi00010

        Sinikka on rohkea patriootti, joka on isänmaallinen jos joku, kun uskaltaa puhua totuuden julki omalla nimellään. Meitä samanmielisiä on paljon, mutta harva meistä uskaltaa sanoa julkisesti mitä mieltä on, koska se veisi heti esimerkiksi työpaikan ja toisi sosiaalisen helvetin itse kullekin koska kaltaisiasi aivopestyjä russofobeja on suomalaisten enemmistö - maailman onnellisin kansa heh heh.

        Sen sijaan valtaa pitävä kokoomusjuntta, johon kuuluvat myös nykypersut on pettänyt Suomen. Natsijohtoiseen Ukrainaan on lahjoitettu jo lähes 4 miljardia euroa joko aseina, jotka Venäjä tuhoaa tai rahana, jonka Elenskyin (kirjan Z on kielletty Ukrainassa ;-) mafia on pistänyt taskuihinsa.

        Lisäksi Natoon liittymisellä ja 15 USAlle lahjoitetulla sotilastukikohdalla, joihin on tarkoitus viedä myös ydinaseet, on vaarannettu Suomen turvallisuus pahemmin kuin koskaan historiassa. Suomesta on tehty Venäjän ensi-iskun kohde. Tilanne on tasan yhtä paha sekä venäjämielisten kuin Venäjää vastustavien kannalta.

        Rukoilkaa kurjat, että ei syty III maailmansotaa, sillä se olisi Suomen loppu.


    • Anonyymi

      Joo niino!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe