MISSÄ ON SINIKKA TYYNELÄ

JYVÄSKYLÄSTÄ

Onko hänet agreditoitu EU-ehdokkaaksi

luin hänen nettisivujaan

jos ei ole kysytty, kysykää ihmeessä heti!

havainnoija;
mummei maalta

10

5166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinikan luo
    • älykäs nainen

      sinikkatyynela.blogspot.com/2008/09/suuri-unelma-oikeudenmukaisesta.html - 78k -

      • Suomi 24.ssä

        tässä lisää polkuja
        www.kotikone.fi/sinikka.tyynela/ - 2k -


      • uusi polku

    • Anonyymi

      Sinikka Tyynelä joka kirjoittaa kolumneja MV Lehdessä on isä maanpetturia jota jokaisen suomalaisen tulisi karttaa. Kirjoitukset ko. Janus Putkosen, Venäjän rahoittamassa MV Lehdessä on täydellistä disinformaatiota, valhetta.

      • Anonyymi

        Annappas perusteita. Onko tää Sinikka muuten juossu nuorempana keskimatkoja? Kovaa on menny, jos sama hlö Sinikka Kontu


      • Anonyymi

        Valtamediahan se maanpetturi on, ovat valehdelleet niin monessa asiassa ja siten heikentäneet suomalaisten terveyttä ja turvallisuutta. Onneksi Suomesta vielä löytyy vastamediaa joka uskaltaa olla suomalaisten puolella.


      • Anonyymi

        Isänmaan pettureita (et osaa näköjään suomea - oletko mamu? - varsinainen isänmaam kansalainen!) ovat nykyisen poliittisen eliitin jäsenet, jotka veivät Suomen euroon, Natoon ja sopivat USA:n kanssa DCA-sopimuksen (jolla Suomen maaperää luovutettiin ilman ehtoja vieraalle valtiolle) vastoin perustuslakia.

        Januksen UMV-lehti (MV-lehteä ei enää ole) ei ole Venäjän rahoittama. Lehteä rahoittavat sen lukijat. UMV-lehden jutut ovat paljon lähempänä totuutta kuin Suomen valtamedian (+YLE) sepitteet.


      • Anonyymi00010

        Sinikka on rohkea patriootti, joka on isänmaallinen jos joku, kun uskaltaa puhua totuuden julki omalla nimellään. Meitä samanmielisiä on paljon, mutta harva meistä uskaltaa sanoa julkisesti mitä mieltä on, koska se veisi heti esimerkiksi työpaikan ja toisi sosiaalisen helvetin itse kullekin koska kaltaisiasi aivopestyjä russofobeja on suomalaisten enemmistö - maailman onnellisin kansa heh heh.

        Sen sijaan valtaa pitävä kokoomusjuntta, johon kuuluvat myös nykypersut on pettänyt Suomen. Natsijohtoiseen Ukrainaan on lahjoitettu jo lähes 4 miljardia euroa joko aseina, jotka Venäjä tuhoaa tai rahana, jonka Elenskyin (kirjan Z on kielletty Ukrainassa ;-) mafia on pistänyt taskuihinsa.

        Lisäksi Natoon liittymisellä ja 15 USAlle lahjoitetulla sotilastukikohdalla, joihin on tarkoitus viedä myös ydinaseet, on vaarannettu Suomen turvallisuus pahemmin kuin koskaan historiassa. Suomesta on tehty Venäjän ensi-iskun kohde. Tilanne on tasan yhtä paha sekä venäjämielisten kuin Venäjää vastustavien kannalta.

        Rukoilkaa kurjat, että ei syty III maailmansotaa, sillä se olisi Suomen loppu.


    • Anonyymi

      Joo niino!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      202
      2774
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      870
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      869
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      299
      854
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      95
      846
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      729
    Aihe