Veden puhdistuksesta

Tästä vesijohtoverkoston puhdistuksesta...missä se on nyt menossa (alue siis) ja kuinka kauan aina kestää että tulee "ruskeaa" vettä?

Onko se vaarallista juoda, pestä astiat, pyykit jne. jos laskee enimmät sakat pois???

Vai eikö saa käyttää lainkaan - mitä siinä on, bakteerejako??
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

porukkaa kun kukaan ei vastaa asialliseen kysymykseen, no Haukiputaalla ollaan...

Äänestä
  • Kysy vesilaitokselta? Oulussa nämäkin asiat hoidetaan ilmoittamalla, eli niinku pitääkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä menossa kirjoitti:

Tästä vesijohtoverkoston puhdistuksesta...missä se on nyt menossa (alue siis) ja kuinka kauan aina kestää että tulee "ruskeaa" vettä?

Onko se vaarallista juoda, pestä astiat, pyykit jne. jos laskee enimmät sakat pois???

Vai eikö saa käyttää lainkaan - mitä siinä on, bakteerejako??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu