Niklas Anderssonin totuus

mikä on totuus

YLE:n uutisissa Niklas Anderssonin kerrotaan jättävän kristillisten EU-ehdokkuuden, koska haluaa olla enemmän lastensa kanssa kotona.
Ulla Achren, RKP:n puoluesihteeri kirjoittaa blogissaan, että Andersson jättää ehdokkuuden, koska ei halua antaa yhtään ääntä Perussuomalaisille ehdokkuutensa avulla, koska vaaliliitossa eniten ääniä saaneen puolueen ehdokas pääsee parlamenttiin ja se on todennäköisesti perussuomalainen.

Kumpi on siis totta?

5

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi uskoa?

      Ylen uutiset ja rkp:n viskaali, toinen toistaan pahempia valehtelijoita!

      • Ne lupamaksut!

        Herää kysymys, mihin niitä lupamaksuja YLEssä oikein käytetään!

        Yleisradion uutistoiminnan tasoa kuvaa hyvin se, että perussuomalaisia koskevat jutut tekee RKP-mies Stambej tilanteessa, jossa RKP on menettämässä europarlamenttipaikkansa perussuomalaisille!


    • kilpailija

      Valitettavasti vaaliliitossa koko vaaliliiton saama äänimäärä menee puolueiden yhteislistan eniten ääniä saaneelle ehdokkaalle riippumatta siitä kummanko puolueen ehdokkaat ovat saaneet yhdessä suuremman äänipotin.

    • Tietoa on

      Koska RKP on alkanut tiedottamaan Kristillisdemokraattien sisäisiä asioita? RKP:lle ei kuulu pätkääkään se, miksi Andersson on tai ei ole ehdolla. No, näkyyhän ehdokkuus toki, koska RKP:n oma tilanne on onneton.

      • rasismi rehottaa

        Paljon parjattu Halla-aho oli vain jäävuoren huippu.Soinin rasistirintama on paljon leveämpi..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12833
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5458
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4780
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2788
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1955
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      111
      1706
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      366
      1638
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      108
      1538
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe