Ja kohta mennään! Joukkueista sen verran, että uskomatonta miten tiukille Hokki on Sportin laittanut, jos vertaillaan muutoksia joukkueissa...Hokin lähtijät: Ykköspakkipari (Heikkinen, Rantanen) ja todelliset profiilihyökkääjät Kuuluvainen ja Salmelainen (loukkaantunut) sekä ehkä tämän hetken paras kotimainen valmentaja Kai Suikkanen! Sportilla taas lähtijöitä: Nikoskelainen (hänen onnekseen!) sekä Collins..who?? tulijoita on sitten näitä AHL-ihmeitä jotka näyttävät jyräävän nelosketjussa, tuppea puremassa tai katsomossa!
Olisihan se hemmetin kova juttu jo urheillulisestikkin jos Hokki vie...tätä toivotaan!
Sport - Hokki Final Countdown!
2
235
Vastaukset
- VaasanMaila
Urheilullisestihan siinä ei ollut kuin yksi vaihtoehto. Se mikä oli pelin päätyttyä tulostaululla. Laita numero niin saat kännykkäkamerakuvan siitä.
Se kehumasi Rantanen saatetaan nähdä Kuparisaaressa vielä tällä kaudella.
"Profiilihyökkääjä" Kuuluvainenkin pelasi puolivälierissä tällä kaudella. Yhden telkkaqrista nähdyn pelin perusteella vaikea sanoa kumpi oli säälittävämpi. Kuuluvainen vai Kookoo.- jes!
Kuuluvainen oli Kookoon paras pelaaja! Oli muuten metkaa Kajaanin ottelussa kun Hokki pyöritti sporttia solmuun ja he joutuivat koko ajan lyömään pitkää, niin sen jälkeen aina kuului veikkauksen mainos: "veljet, tätät varten me on kuus kuukautta harjoiteltu, jes! "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912723
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454750Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201945Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3651634Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471