Ja kohta mennään! Joukkueista sen verran, että uskomatonta miten tiukille Hokki on Sportin laittanut, jos vertaillaan muutoksia joukkueissa...Hokin lähtijät: Ykköspakkipari (Heikkinen, Rantanen) ja todelliset profiilihyökkääjät Kuuluvainen ja Salmelainen (loukkaantunut) sekä ehkä tämän hetken paras kotimainen valmentaja Kai Suikkanen! Sportilla taas lähtijöitä: Nikoskelainen (hänen onnekseen!) sekä Collins..who?? tulijoita on sitten näitä AHL-ihmeitä jotka näyttävät jyräävän nelosketjussa, tuppea puremassa tai katsomossa!
Olisihan se hemmetin kova juttu jo urheillulisestikkin jos Hokki vie...tätä toivotaan!
Sport - Hokki Final Countdown!
2
239
Vastaukset
- VaasanMaila
Urheilullisestihan siinä ei ollut kuin yksi vaihtoehto. Se mikä oli pelin päätyttyä tulostaululla. Laita numero niin saat kännykkäkamerakuvan siitä.
Se kehumasi Rantanen saatetaan nähdä Kuparisaaressa vielä tällä kaudella.
"Profiilihyökkääjä" Kuuluvainenkin pelasi puolivälierissä tällä kaudella. Yhden telkkaqrista nähdyn pelin perusteella vaikea sanoa kumpi oli säälittävämpi. Kuuluvainen vai Kookoo.- jes!
Kuuluvainen oli Kookoon paras pelaaja! Oli muuten metkaa Kajaanin ottelussa kun Hokki pyöritti sporttia solmuun ja he joutuivat koko ajan lyömään pitkää, niin sen jälkeen aina kuului veikkauksen mainos: "veljet, tätät varten me on kuus kuukautta harjoiteltu, jes! "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739