www.adressit.com/haukipudas

Yllättävän paljon näin lyhyessä ajassa.
Kuntalaiset ovat ottaneet asian omakseen.
8651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

näkyy olevan nimiä ympäri Suomen. Ja tuolla adressilla ei ole mitään tekemistä Haukiputaan ryhtymisestä mukaan monikuntaliitos- neuvotteluihin.

Äänestä
  • järjen kanssa

    Äänestä

yhtä uskottava kuin nämä sieltä löytyvät nimet: herkko pyllynposki, teppo terhakka teepussi, haukion kala

Äänestä
  • paikalliset heidät niistä kyllä tuntee.

    Äänestä

  • nimimerkkejä kirjoitti:

    paikalliset heidät niistä kyllä tuntee.

    taida kovin järki leikata, jos luulet, ettei joku putaan junttura kävisi "sabotoimassa" adressia. Aina joukkoon mahtuu idiootteja, täällä ilmeisesti Suomen kuntien keskiarvoon verraten aika reilusti, onneksi olette vähemmistö, onnettomat kehityksen jarruttajat!

    Äänestä

muuten kohta juna jättää. jäätte asemalle josta on vaikea nousta kyytiin. Tulevaisuudessa päättäjät ovat laajenevan Oulun päättäjiä, silloin ei ole vaihtoehdot helppoja.

Äänestä

tuossa adressissa allekirjoittaneita.

Miksi? siksi koska:
Adressissa väitetään: "Valtuusto päätti 9.3.2009 säilyä itsenäisenä kuntana."
Mutta kun sille valtuustolle EI ole edes tehty tuollaista esitystä vaan, mikäli kunnanhallituksen päätöksestä voi jotain päätellä, esitettiin; "Terttu Kuusela esitti Liisa Koskelan kannattamana, että kunnanhallitus esittää, että valtuusto päättää, että Haukipudas liittyy Ouluun vuonna 2013 molempia osapuolia tyydyttävällä sopimuksella".
Siis, tästä nimenomaisesta esityksestä on ollut kyse; Liittyäkkö Ouluun vai ei.
Päätös on siis se että Haukipudas JATKAA (ei siis SÄILY), itsenäisenä kuntana.
Näinollen, ei ole olemassa päätöstä että Haukipudas SÄILYY itsenäisenä kuntana.
Vankun, riiteleyn hurmiossa jää tosiasiat aina näkemättä.

Äänestä

Listaan kertyy nopealla tahdilla nimiä.
Kyllä valtuutetuilla oli kansan tunnoista kovin rajoittunut ja yksipuolinen kuva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo yli 300 allekirjoittanutta kirjoitti:

Yllättävän paljon näin lyhyessä ajassa.
Kuntalaiset ovat ottaneet asian omakseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu