sanonut .Itse en ole oikein löytänyt mitään raskauttavaa.Täysin normaalit suomalaisen miehen mielipiteet maahanmuuttoasioissa.Itse en vain oikein ymmärtänyt miksi hän haluaisi käyttää näissä kotouttamis toimenpiteissä käytetävät 80mil somalien auttamiseen somaliassa.Kyllä kotimaassa on ihan tarpeeksi rahareikiä.Suomella ei koskaan ole ollut siirtomaita eikä muutenkaan ole osallistunut mitenkään näiden kolmansien maiden puuhiin ,ei sillä ole mitään moraalista tai muutakaan velvollisuutta osallistua.
Mitä rasistista se
12
297
Vastaukset
- uhka :
koska tohtori Halla-Ahoa ei voikaan noin vain naureskella pihalle, se on se uhka, ei ne kirjoitukset
- uhka, että
hän arvelee homoseksuaalien päähän ampumisen aiheuttaman hekuman olevan hänelle niin suuri, ettei edes tietoisuus murhasta lankeavasta vapausrangaistuksesta ole ehkä kyllin suuri syy murhaamistaan estämään?
- kielikuvista :
uhka, että kirjoitti:
hän arvelee homoseksuaalien päähän ampumisen aiheuttaman hekuman olevan hänelle niin suuri, ettei edes tietoisuus murhasta lankeavasta vapausrangaistuksesta ole ehkä kyllin suuri syy murhaamistaan estämään?
Hallis jättää ovelasti lukijalleen "täkyjä" ja toiset sitten lukee niitä kirjaimellisesti
- mitä eroa,,,?
kielikuvista : kirjoitti:
Hallis jättää ovelasti lukijalleen "täkyjä" ja toiset sitten lukee niitä kirjaimellisesti
Murhalla uhkaaminen on täky, uhkauksen toteuttaminen teko? -Siinä se ero? Valitettavasti Natsismissa täkä johtaa yleensä 100% varmuudella myös tekoihin, kunhan valtaa on riittävästi. Tietyssä vaiheessa pitää toki näytellä "nöyrää poikaa"?
http://www.preussen-chronik.de/_/bilder/1195_Hitler_und_Hindenburg.jpeg - ...jos joku muu jättäisi
kielikuvista : kirjoitti:
Hallis jättää ovelasti lukijalleen "täkyjä" ja toiset sitten lukee niitä kirjaimellisesti
Entäs jos joku muu jättäisi "täkyn" jossa uhkaisi esimerkiksi Halla-ahon tappamisella? Olisiko sekin vain puhtaasti "kielikuva"?
Vai alkaisiko tunnettu parkujussi Halla-aho heti huutaa polliisia ja palokuntaa avukseen kun uhkaillaan?
- Reilun Kaupan tuotteet?
Vastauksen soisi persunkin, joka väittää ettei meillä ole mitään osuutta kolmansien maiden puuhiin, tietävän.
- mitään
raskauttavaa olekkaan,paitsi tietysti viherpunaisten kiihkoilijoiden mielestä.
- keskitytään,,,
henkilövalintoihin. On jännä nähdä, tuleeko peruSS-eliitin kesällä 2007 sopimiin nuotteihin yhtään muutosta? Vakavaksi kuitenkin vetää? -
http://pro.corbis.com/images/AU002810.jpg?size=67&uid={49669C2B-C70B-4765-B17C-ABB413F61F09}
- sivunsa välittömästi
kun alkoi tulla tutkintaa viittaavia kyselyitä ja kun viranomaiset kiinnostui tuosta "riptasta" jossa oli useita rasistisia sekä kansanryhmiin kohdistuvia koohotuksia. Toivottavasti joku kerkesi laittaa niitä talteen, sillä halliksen kaltaiset idiootit on uhka yhteiskunta rauhalle.
- experSS SS
Supo, krp ja JSN ovat tallettaneet kaiken. Myös Susanna Ukkolalla on kuulemma mahtavat kansiot Halliksen "siivottuja" nettikirjoituksia?
EU-vaalien alla jysähtää, on Hallis ehdokkaana tai ei. - Asioista tietävä
Kaikki on otettu talteen ja kopiot on toimitettu poliisille, Illmanille, Suurpäälle, vihreille naisille ja tärkeimmille lehdille. Siitä voitte olla varmoja.
- on hyvä että
Asioista tietävä kirjoitti:
Kaikki on otettu talteen ja kopiot on toimitettu poliisille, Illmanille, Suurpäälle, vihreille naisille ja tärkeimmille lehdille. Siitä voitte olla varmoja.
joku on ollut valppaana ja osannut pistää talteen nuo selkeästi ihmisarvoja polkeneet, kansanryhmää kohtaan suunnatut kiihoitukset, ja puhtaasti rasistiset kirjoitukset. Suomalainen yhteiskunta ei tarvitse mitä "kotinatsia" sillä suomalainen ihminen on humaani ja ihmisarvoja sekä ihmisoikeuksia kunnioittava kansa. mätäpaiseet on puhkaistava ja tuhottava heti, niiden ilmestyttyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396