Lähetin salaista tietoa

Saako Nokia tietää minun yhteystietoni?
7215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

KGP:lle ja CIA:lle joten pidä varasi!

Äänestä
  • Kelaan, siis vain sinulle tiedoksi. Saako työnantajani tietää senkin?

    Siinä oli salaista tietoa kuten sormenjälkeni. Niin ja se yllättävä seikka, että palkkani ei riitä ylelliseen elämääni. Sitä en ole koskaan maininnut työnantajalleni. Enkä sitä, että olen harkinnut työpaikan vaihtoa jo viimeiset kymmenen vuotta. Siinä voisi paljastua, että olen hidasälyinen.

    Ei ne kyllä duunissa oo sitä huomanneet.

    Äänestä

että puhelintasi *KUUNNELLAAN!!!!*

Äänestä
  • puhelimeen yleensä edes kannattaisi puhua jos kukaan ei kuuntelisi?

    Taidatte olla aika harhaisia koko joukko!

    Henkilökohtaisesti annan luvan kaikille kiinnostuneille kuunnella minun puheluitani, myös toivon osallistumaan keskusteluun. Joka viitsii jorinoitani kuunnelle, eukon soittaessa minulle kauppaan jotta tuo myös vehnäjauhoja niin saadaan lättyjä illalla, on huvinsa ansainnut. Tämä ei kuitenkaan ole kutsu lättykesteihin, ainakaan jos et tuo mansikkahilloa mukanasi.

    Äänestä

sinusta tiedetään kaikki. Koskaan ei ole tiedetty tarkemmin, jopa se tiedetään oletko paskalla, omassa sängyssä vai luuhaat kapakassa. Stasi oli vielä harrastelija porvarismiin nähden, mitä tulee tähän yksilönsuojaan.

Rikastu, ala miljonääriksi niin vapaudut, muuten olet ikuinen tuijottelun kohde ja silmätikku. Kapot on aina joukossamme nimittäin Kokoomus, Kepu, RKP ja SDP.

Nokia saa jos haluaa poliisin tutkimaan vaikka heti tunnistetiedot sinusta, vaikka Hannu Rainesto ei poliisia liikkeelle saakaan (todistettavissa mustaa valkoisella). Hannu Rainesto ei olekaan Nokia ja rikas, vaan vallankumousmies parhaasta päästä.

Äänestä
  • koska olet "vallankumousmies parhaasta päästä" ja alkaa työväenliikkeen marttyyriksi hirttäytymällä eduskuntatalon lipputankoon vastalauseena porvareiden ylivallalle!

    Äänestä

  • On varmaan vaan yksi huussiperiskooppi Supolla
    ja se on varattu sinun pyttysi vahtimiseen.

    Paskotko seisaaltasi?

    Hulluhan sinä olet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhelimella kirjoitti:

Saako Nokia tietää minun yhteystietoni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu