Terveyskeskus

paranevat Yli-Iissä. Palvelut siirtyy joustavasti Oulun Myllyojalle. Sitten kun jos Kiiminki joskus liittyy Ouluun, palvelut paranee vielä huomattavasti, ne voivat ehkä siirtyä kiiminkiin. Noin se kehitys kulkee, älkäämme olko kehityksen jarruina.
3439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jotka haluavat säilyttää palvelumme täällä. tosin olen kuullut että 2-3 olisi kääntämässä kelkkaansa. toivotaan että järkiintyvät uudelleen ja nopeasti sittenkin.

Äänestä
  • Kuntaliitos on jo selvä, toteutuu kuitenkin monikuntaliitoksena. JES !

    Äänestä

  • Oulua kirjoitti:

    Kuntaliitos on jo selvä, toteutuu kuitenkin monikuntaliitoksena. JES !

    kaheli mahtuu. toivotaan että parantuvat ennen ratkaisevaa kokousta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palvelut kirjoitti:

paranevat Yli-Iissä. Palvelut siirtyy joustavasti Oulun Myllyojalle. Sitten kun jos Kiiminki joskus liittyy Ouluun, palvelut paranee vielä huomattavasti, ne voivat ehkä siirtyä kiiminkiin. Noin se kehitys kulkee, älkäämme olko kehityksen jarruina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu