Kattelin äsken Jypin voittojuhlia, kun heille puupattiin runkosarjan voittopokaali. Ei voi sanoa kuin, että kyllä olette joukkue ja kanattajat todellisia metsäläisiä. Juhlinta oli sen näköistä - anteeks nyt vaan, että näin sanon mutta ei oo mitään tyyliä teissä.
Ootte te metsäläisiä
Tepsin kannattaja
10272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja vietätte kevätkiimaa. Että se siitä..
Se on turussa ilmeisesti jo unohdettu, miltä tuntuu voittaa runkosarja. Tai menestyä muutenkaan missään.
vielä lisää ennen konkurssia. Tulee pitkä ja juhlaton kausi. Näkeehän sen katsojamääristä ja kommenteista, "mennään katsomaan vielä kun voidaan". Ainut seura koko historiassa, joka viettää huumaa, kun pääsee playoffspeleihin. No, taustallahan on paljon isompia asioita.
Eipä sitä tule edes ajatelleeksi tuollaisia, kun itse fanittaa seuraa jolla on sekä menneisyys, että myös tulevaisuus.
no eipä ole ole unohtunut jos katotaan mita turku on voittanut viime vuonna ni esim tuto tais voittaa mestiksen ....ai niin tais tänne turkuun tulla myös jalkapallon suomen mestaruus että silleen,jyväskylä siinä vasta mestaruus kaupunki, joopa joo taitaa jäädä tänäkin vuonna pelkkä luu loppujen lopuks käteen tepsin ehkä tosta tiputatte mut sit ten nousee seinä pystyyn.ei jyväskylässä ole voittamisen perinteitä sorry.muutenkin teillä on nyt mennyt siellä jypin kanssa turhan hyvin nauttikaa vielä muutama viikko koska ens vuonna pelaattekin taas sijoista 4- 8.alamäki siis alkaa
seli seli seli...
Olisit onnellinen että pääset ruottalaishomokaupungista edes kerran suureen kaupunkiin käymään.
Mitä turkulaispoika sanoi kyllästyttyään tavalliseen seksiin poikaystävänsä Joukon kanssa? -Toist puolt Jokke.
Sori Jouko jos osui!
Ottakaa iisisti toi oli selvä "provokatio".
Hemmetin puolikieliset vai ruskeakieliset, ette osaa edes suomea kirjoittaa
http://www.youtube.com/watch?v=0p16VFKxLhg