ym. persuista jäkättävät ovat varmasti vanhojen punikkien ääliömäistä jälkikasvua,eli jälkeläisiä näille tyypeille jotka vielä -70 luvullakin marssivat hesan kaduilla punaliput liehuen ja Neuvostoliittoa jumaloiden.
Ei merkinnyt isänmaa mitään näille punaisille aikanaan,eikä se merkitse mitään heidän jälkeläisilleen nykyään.
Palstalla pyörivät
12
309
Vastaukset
- Yhdentekevää
Adolf Hitler saapasteli pubiin. Baarimikko ihmetteli:
– Etkös sinä kuollut toisen maailmansodan lopussa?
– En. Olen vain piileskellyt. Tulin nyt tappamaan 10 miljoonaa juutalaista ja kolme muurahaiskarhua.
– Miksi ihmeessä kolme muurahaiskarhua? baarimikko kummasteli.
– Haa! Arvasinhan, ettei kukaan välitä 10 miljoonasta juutalaisesta. - roskasakkia
ja ovat yhteiskunnan tuottamattomin aines.
Onhan se hienoo verovaroin opiskella moukkamaistereiksi ja marginaalialojen nollatutkimustohtoreiksi..- punikki.
näyttää kateellisuutensa,työtön ja tuilla elävä kaveri joka ei ole päässyt elämässään mihinkään.
- pala :
punikki. kirjoitti:
näyttää kateellisuutensa,työtön ja tuilla elävä kaveri joka ei ole päässyt elämässään mihinkään.
kun CCCP ja DDR kupsahti ja meni jalat alta
- juuri nämä
nimittelijät siivittävät perussuomalaiset voittoon ,kunhan et provosoidu vaan pysyttelet Soinin tai Halla-ahon linjoilla ja puhut samaa kieltä kuin suurin osa kansasta.Nimitelkööt suomen kansaa natseiksi ja rasisteiksi.
- Kielenhuoltoa
Kielenhuoltoa
Äiti puuhasteli keittiössä ja kuuli, kuinka hänen pieni poikansa leikki olohuoneessa uudella sähköjunallaan. Juna pysähtyi asemalle ja poika sanoi:
– Te kaikki huoranpenikat jotka haluatte poistua junasta lähtekää helvettiin. Tämä on päätepysäkki. Ja te kaikki äpärät, jotka olette nousemassa junaan, hilatkaa perseenne sisälle, juna lähtee takaisin muutaman minuutin kuluttua.
Äiti kauhistui ja juoksi olohuoneeseen.
– Meillä ei tuollaista kielenkäyttöä suvaita! Nyt menet huoneeseesi ja pysyt siellä kaksi tuntia. Sen jälkeen voit leikkiä junallasi, mikäli osaat puhua kunnolla.
Kun kaksi tuntia oli kulunut, poika palasi huoneestaan ja jatkoi leikkiään. Kohta juna saapui taas päätepysäkille ja äiti heristi korviaan.
– Arvoisat matkustajat, muistakaa ottaa matkatavaranne junasta poistuessanne. Kiitämme teitä matkasta kanssamme ja toivomme, että matka oli miellyttävä. Toivottavasti matkustatte pian kanssamme uudelleen.
Hymy levisi äidin kasvoille, ja kuulutus jatkui.
– Junaan nouseville matkustajille tiedoksi, että junassa ei ole tupakkavaunua. Toivotamme teille hyvää ja rentouttavaa matkaa seurassamme.
Äiti oli juuri lähdössä kiittämään jälkikasvunsa parantunutta kielenkäyttöä, kun kullannuppu vielä ilmoitti:
– Tiedoksi vielä niille, jotka ovat vittuuntuneita kahden tunnin viivytyksestä, että valitukset voi osoittaa sille kotkalle, joka majailee keittiössä.
- börjet------
- muistathan illalla
taas kiillottaa tämän messiaasi kuvan, joka nököttää piironkisi päällä?
http://www.gcal.ac.uk/specialcollections/collections/morrison/images/dietrich_001.jpg- luuseripentu
taas vauhdissa,kovasti tunnut natseja rakastavan.
- riittää kun -
luuseripentu kirjoitti:
taas vauhdissa,kovasti tunnut natseja rakastavan.
Halla-aho ja Lohela punastelevat mykkinä valtuustoissa...
- ja riehuvat,,,
Italiassa:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200903179255798_ul.shtml - nashittelijat :
Nashittelijat itse asiassa Natottaa Suomea omalla ääliötoiminnallaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481