Veljekset

Qentin Beaudine

Kuka muistaa tälläisen sarjan kuin veljekset, sarjaa esitettiin joskus 70 luvulla, katselin itsekkin tuota sarjaa,näyttelijöinä siinä oli Kurt Russell ja Tim Mathesson.
Nyt kysynkin että kauanko tuota sarjaa(montako vuotta) esitettiin Suomen televisiossa, en itse sitä enään muista,mutta hyvä sarja se oli ja Kurt Russel oli melko suosittukin suomessa tuon sarjan ansiosta, kävi mm lapissa, tais olla suosikissa juttua siitä

5

4500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nassikka-67

      Veljekset (The Quest) sarjaa esitettiin MTV:llä 2.7.1977 - 24.9.1977 välisenä aikana. Sarja muistaakseni lopetettiin liian väkivaltaisuuden takia! Se taas oli silloin 9 vuotiaan "nassikan" mielestä huutava vääryys! Suosikki-lehti toi Kurt Russellin Lappiin, muistan vielä sen siskoni lehden kuvat, kun Russell poseerasi nahkaisessa hapsutakissa ja -housuissa Winchester kiväärin kanssa tunturissa!!

    • Anonyymi

      Veljekset loppui sen takia, koska jaksot loppuivat kesken. Sarjan tuotantohan lopetettiin Yhdysvalloissa yhteen kauteen, kun sille ei löytynyt katsojia.

      • Anonyymi

        Joooopppsss westernit alkoi olla niin last season kun vietkongkin painoi päälle :)


    • Anonyymi

      Muistan kyllä Veljekset-lännensarjan, olin silloin 13- vuotias ja katsoin joka jakson!
      Keräsin Timistä ja Kurtista lehdistä kuvia ja tein myös leikevihkosen Veljeksistä, niinkuin tein myös elokuvista samoin. Smith & Jones -sarjaa katsoin myös silloin 1970-luvulla, olisipa tosiaan kiva nähdä molemmat sarjat usintana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      107
      6904
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4431
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3806
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3502
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3498
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      188
      3445
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2949
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2654
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2491
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1854
    Aihe