Onkohan mokkula naisten

keksimä

laite? Se on niin surkea viritelmä. Aina kun yksi vika korjaantuu, toinen tulee tilalle.

9

1000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin vika

      herkkä,ei minulla ainaskaan ole mitään ongelmia ollu kahteen vuoteen aina toiminut niinkuin pitääkin ja yhteys on DNA:n

      • Nbl

        Ollut aina sellaisella paikalla missä mokkulasi on toiminut väh 1/3 suomesta on sellaisella alueella missä häikkää on eikä tarvi olla kaukanakaan "keskustasta".


    • olla....

      kehittäjien joukossa, tai sitten muistan väärin;)

    • as-keetti

      joku ei-yleinen trauma.
      Vaimollani on Elisan mokkula, ei mitään ongelmia.
      Ja velipojalla on DNA-mokkula, joka sekin toimii
      ihan kiitettävästi.

    • nomen

      Nykyajan tietotekniikkaa kehittävät insinöörit, miehiä, tekevät huolimatonta työtä. Siinä perusvika mm. mokkulaongelmiin. Halvalla ei saa hyvää, ns. ilmaiset mokkulat.

      Niin ja tämä Vista on lisäksi useimpien mokkuloiden toiminnan perusongelma. Kannettavat ja mokkula vieroksuvat toisiaan, kun käyttiksenä on Vista. Mutta ei hätää, kyllä asiantunteva ATK-huoltomies saa asetuksia säätämällä kannettavan ja mokkulan ymmärtämään toisiaan. Siihen ei monenkaan kannettavan tai varsinkaan mokkulan taidot näytä vielä riittävän.

    • täällä...

      olla vain varsinaisia mokkuloitten käyttäjiä jotka ei paljoa ymmärrä mobiillaajakaistan käytön rajallisuudesta esim.kuuluvuusalueitten katvealueista yms.

    • voi tuntua.....

      että mokkulan toimivuus on kiinni kuunkierrosta tai viimeisimmästä naistenlehtien horoskoopista. Näinhän ei asia ole, vaan ratkaisevaa on signaalin voimakkuus lähetinmastoon ja kännykkä-käyttäjien määrä, joiden puhelut ovat ensisijaisia ruuhkan sattuessa ja mokkulat joutuvat tulemaan toimeen jämä signaalilla jos sitäkään riittää kaikille. Asiassa pitäisi kovistella operaattoreita, että lisäisivät hönkää mastoihin, eikä syyttää mokkulaa.

    • Tuolta::

      www.siptune.fi

    • normaali

      vai kielsikö äiti koskemasta pippeliin kun olit lapsi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe