Mahtaisi muuten olla mielenkiintoista päästä penkomaan kepulien kassakaappeja. Salaisia hallitussopimuksia vuosikymmenten varrelta, nootintilauslomakkeita, ruuan hinnannousun hyötyjiä ja mitä kaikkea. Ehkä ruuan alvin alennuksesta tuleva jättipottikin on siellä neuvoteltuna ja jaettuna eri etupiireille.
Taitavat olla vaan nämä arkistot suljettuna maailman tappiin. KGB:n, Stasin tai CIA:n arkistot avautuvat jokus, mutta kepun likaisten temppujen osasto pitää tietonsa salassa.
Kepun kassakaapit
3
145
Vastaukset
Ne lienevät yksityisasioita siinä missä Tiitisen listakin. Toisaalta mitäpä sitä menneitä kaivelemaan. Saa vielä tikun silmäänsä.
Joku muistaakseni jopa runoili "ei oikeutta maassa saa, ken itse sitt' ei hanki".- Neuvostoliiton rahoituksen
hinta oli kepulle? Siinä on todella tulenarkä paikka...
- KGB:lle
>Salaisia hallitussopimuksia vuosikymmenten varrelta, nootintilauslomakkeita, ruuan hinnannousun hyötyjiä ja mitä kaikkea.<
Täältä puuttuu se kaikkein kauhein eli Korsimon rahapyyntö KGB:lle!
Se Korsimon raha-anomuspaperikin selviää tuolta Rautkallion kirjasta. Ei ihme jos KePulaiset sanoo Hannua "yhden dokumentin dosentiksi". Se riittää ainakin minulle.
Tsernous V. N. - Rautkallio Hannu NKP ja Suomi - Keskuskomitean salaisia dokumentteja 1955-1968
Tammi, 1992, 164 s., painos: 1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996074
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv973049Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282853Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262115Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774