Oho lehti päättyi tähän

kiva tulee kesä

Oho!-lehti lopetetaan17.03.2009 15:12   



Aller Julkaisut lopettaa viikkolehti Oho!:n julkaisemisen. Samalla yhtiö lanseeraa Hot NOW -viikkolehden.

Uusi lehti on suunnattu nuorille, 18-30-vuotiaille naisille. Aller Julkaisujen mukaan Hot NOW -lehden konseptin ydin on kansainvälisyys, muoti ja kauneus sekä ostosvinkit.

Aller Julkaisut on osa Pohjoismaiden suurinta aikakauslehtikustantajaa Aller-konsernia.

Yhtiön Suomessa säännöllisesti ilmestyviä lehtiä ovat 7 päivää, Katso, Koti ja keittiö, Elle, Fit ja Miss Mix.
STT


Enpä ole tuollaista lehteä lukenut koskaan eikä seiskaakaan ole näkynyt vaikka tilauskuponkin jätin postilaatikkoon kaksi vuotta sitten joten mitäpä näistä tälläisistä enempää jorinoimaan

13

1047

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puskuri Seiskalle

      kun markkinoille oli tulossa lähes saman niminen juorujulkaisu. Saivat Allersilla tietää asiasta ja kuukausi ennen Seiskan kilpailijan ensimmäistä julkaisua markkinoille ilmestyi, Oho!

      Nyt kun Seiskalla on kantava jalansija ja laskusuhtanteessa ei kilpailijoita ole tuloillaan on helppo luopua puskurista.

      Samasta syystä puskuriksi HS:lle Sanoma Oy osti ensin Metron ja sen jälkeen Jantonilta Uutislehti 100:n ja sulautti sen kohta 10 vuotta tappiota tehneeseen Metroon.

      • levikkitilastoija

        Mutta huonostipa Seiskallakin menee. Miinusta tuli tänä vuonna levikeissä ja lukijamäärissä, kun Hymy taas kasvoi lukijoissa 14% ja levikissä 11%.


      • veijoessotar
        levikkitilastoija kirjoitti:

        Mutta huonostipa Seiskallakin menee. Miinusta tuli tänä vuonna levikeissä ja lukijamäärissä, kun Hymy taas kasvoi lukijoissa 14% ja levikissä 11%.

        ...paitsi että Seiska on edelleenkin 2,5-kertaisesti suurempi levikiltään ja lukijamäärältään kuin hymy... Lisäksi kantsisi muistaa että 7 on viikkolehti eli sitä lukee viikossa enemmän kuin Hymyä kuukaudessa...


      • ...
        veijoessotar kirjoitti:

        ...paitsi että Seiska on edelleenkin 2,5-kertaisesti suurempi levikiltään ja lukijamäärältään kuin hymy... Lisäksi kantsisi muistaa että 7 on viikkolehti eli sitä lukee viikossa enemmän kuin Hymyä kuukaudessa...

        Seiska vääristää levikkinsä ja myy lehden halvoilla irtonumerohinnoilla. Peruuttaminen on työlästä eikä lehdestä pääse eroon. Vanha kikka. Todellisuudessa Seiskan arvostus ja reaali levikki ei ole edesmenneen Nykypostin tasoa.
        Jos väität että kansa on niin kahjoa että lukisi tälläistä roskaa olet vääräss.


      • ...

        Ja uskot itsekin noihin puskuritarinoisihisi. Ilmi selvä sekava seiskalainen. Uskoo itsekin siihen kuplaan mitä kansalle tyrkyttät.

        Todellisuudessa tanskalaisten tapa horjuttaa suomen lehtimarkkinoita on kokenut laman ensimmäiset aallot, sen aallon mukana meni heikoimmat joihin tämä pöhökin lukeutui. Kauan ei mene kun Seiskallakaan ei ole enää lukijoita, loppulukijat palaa hesariin ja luottavat taas Yleen.

        Tässä elävä esimerkki Oholaisten edesmenneestä järjenjuoksusta. Oho väitti erään painomusteen humaltavan sairaan invalidinvanhuksen muutaman viikon mittaista laitoskuntoutusta urheiluksi. Hoh hoijaa ja huomenna lentää lehmät.


    • Tilaaja 02 vuodesta

      Joo, olipa tosi paska lehti tuo Hotnow. yrittää matkia jotain vitun cosmopolitania. Entinen OHO- lehti oli paljon parempi. ei kiinnosta jotku jenkkibimpojen muoti yms. Lopetan lehden tilauksen tämän johdosta.

      • ja ulkoa

        Näytti olevan pahempi silppusäkki kuin OHO! ja Seiska yhteensä. Jätteestä ei viitsi maksaa!


      • ei se nyt niin huono ollut
        ja ulkoa kirjoitti:

        Näytti olevan pahempi silppusäkki kuin OHO! ja Seiska yhteensä. Jätteestä ei viitsi maksaa!

        Musta tuo uusi lehti oli ihan buenissimo. Vanha oho oli liikaa anna, gloria tai me naiset. Katotaan. Pretty good, So far.


      • Anonyymi

        Se HotNow lehti oli naisille suunnattu lehti (Tehtiin keväästä 2009 syksyyn 2009)

        Eipä kauan ilmestynyt.


    • Anonyymi

      Oho! -lehden tilalle tuli hetkeksi vuonna 2009 naisille suunnattu Hot Now -lehti joka sekin lopetettin jo syksyllä 2009.

    • Anonyymi

      Seiskan ja Katson tyylinen lehti oli.

    • Anonyymi

      Oho! -lehti 2002-2009 🗞️

    • Anonyymi

      Oho! Oli huono lehti. Sivuja täytettiin ostamalla joltain ulkomaiselta emolehdeltä joku brittiperheen "suuri tragedia" kun perheen poika liukastui kadulla koiranp*skaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      27
      3019
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe