ulosantia
"
Tämä on hyvä avaus...
Kirjoittanut: hannu_rainesto 18.3.2009 klo 14.35
Kerrotaan se venäläisille niin saadaan porvarit täältä vittuun!
Pitääkö teitä ihan puihin sitoa taasen vitun runkkari pohjalaiset...? "
Hyvä hannu, empatiaa tihkuva kommentti!
"Sivistyneen" kommunistin
4
349
Vastaukset
sanoisi moni, mutta minä sanon, että porvareista tulee päästä eroon, ennen kuin koko kansakuntamme tuhoutuu.
Tiedätkö mitä, on tärkeää sanoa rohkeasti mitä meinaa, jottei tarvitse perästäpäin syyttömyyttään selitellä. Lusmuporvaristolle vissiin uutta tämäkin totuus heistä..
Empatia on hieno laji, sillä sille on myös olemassa tämä antiempatia ominaisuus.- rajanvartija
Kommunisti syyttää muita siitä mitä itse tekee koko ajan.
Eipä muuta voi odottaakkaan, kun kommunisteilla pää ja perse vaihtavat paikkaa jatkuvasti. Vaikka sama kai se on, ei sitä erota. - T Urpo
Työtätekeville, veronsa maksamille, rikosrekisteri-
vapaille työläisille.
Lusmukommarin perikuva on Rainesto.
Maalailee tauluja ja vittuilee eläkkeensä
maksajille.
Enpä tiedä viitsisikö sinua nimittää edes rotaksi?
Empatia on sinun kohdallasi tehnyt oharin.
Voi kun näkis sen päivän kun komissaari Rainesto
koputtaa ovelle tormakkana.
Ja pyörisi sen jälkeen pitkin lumihankea tai
njurmikkoa punainen rätti suussaan!
henkilö joka valittaa, ettei hänen valituksiaan hänen loukkaamisestaan oteta vakavasti poliisilaitoksella. Kysyn vaan millaisen esimerkin hän antaa niille jotka kommentoivat hänen lausahduksiaan.
Niin metsä vastaa kuin metsään huutaa, pitää tässäkin paikkansa. Minä ainakin pyrin hieman samaan tyyliin vastauksissa joskaan en yleensä kehtaa niin härskiä kieltä käyttää kuin ehkä pitäisi jotta näkisivät miltä se näyttää.
Vielä senkin ymmärtäisi jos pysyttäisiin asiassa mutta asia yleensä unohtuu kun saa näitä uskonnollisia näkyjä joista on pakko kertoa koko kansalle. Tuo hannu varmasti odottaa pyhimykseksi julistamista ja oikein hannun pyhänkirjan eli meidän ikioman Ruhnaman julkaisemista hänen kirjoituksistaan koottuna.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2995512- 725072
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484176- 513850
- 433504
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893133Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv733016- 422197
- 492138
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272088