A-Studiota katsellessa ihmetys lisääntyi siitä, että kuinka on mahdollista se, että Jykä pystyy niin helposti alistamaan Masan. Jyrkihän oli tuossa ohjelmassa aivan heikkopäinen helppoheikki ja sitten kuitenkin pystyy juoksuttamaan Masaa asioillaan miten haluaa.
Matti ei ehkä olekaan se laatikon terävin veitsi?
Jyrki ja Masa
2
105
Vastaukset
.. Hakaniemeläiset ne todella osaavat:
Joskus kauan sitten siellä (byggalla) tuli kinaa L. Lehtinen & co -funny-clubilailasten ja SAK:n sirppiliiteriä lähellä olevien sossu-ääriänkyröitten kesken.
Kovaääniseksi kääntynyttä skabaa käytiin noin toukokuussa 1999.
Kun siitä ei mistään ei millään tullut valmista, pisti P. Lipponen poken asialle, ja tämän palattua Paavo nosti byggan näyttämölle vanhan fanikasta duunatun leipälaatikon, virttyneen ja räystään alla puoli talvea viruneen jämän, ja sanoi:
Sossut yms. toverit;
Turpa kiinni ja kyykkyyn!
Tässä on teille johtajien johtaja! Kun minä nyt määrrään niin tästä te äänestätte sitten oikean ajan tullen itsellenne je meille ja koko kansalle johtajan!
Onko selvä?
Jäikö kysyttävää?
harazoo, asia on siis näin päätetty!- toinen vain vikisee
Manipulointi ja manipulaatio tarkoittavat noin yleisemmin ihmisten mielten ohjaamista manipuloijan haluamaan suuntaan.
Kyse ei ole normaaliin arkielämään liittyvästä suostuttelusta, ei asioiden kertomisesta, vaan huomattavasti vahvemmasta pyrkimyksestä ohjailla toisten ihmisten elämää.
Ehkä tärkein ero suostuttelun ja manipuloinnin välillä on motiiveissa. Manipuloijalle tärkeintä on valta, siis itse manipulointi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996134
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3361081Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774