Tiedonjulkistamispalkinto tms. annettiin WinCpita-tapauksessa, joka mainittiin huijaukseksi.
Tapauksen tutkimukset ovat kesken eikä tapauksessa ole nostettu syytteen syytettä.
Tapauksen yhteydessä esiintyneet esitutkintalain rikkomiset eivät saa huomiota laisinkaan.
Hiljainen kansa. Aikamme tulee. Mutta joudumme aluksi katselemaan surullisena myös edeltävän ajan raunioita - sairauksiin ja jopa itsemurhiin ajettuja ihmisiä.
Elämme 'muka-oikeusvaltiossa'.
Herätkää
12
1291
Vastaukset
- maa,,,,,,,
Tämä maa on malliesimerkki nykyajan DDR:stä.....
ja luihu johtaa................. - WinCapita 0, vastustajat 400
Vertaillaanpa:
1. Rikosilmoitukset 1300-0, Wincapita johtaa
2. Vangitut 7-0, Wincapita johtaa
3. Takavarikot 20 milj. euroa - 0 euroa, Wincapita johtaa
Vangitsemiset ja vakuustakavarikot on tehty oikeuden päätöksillä.
Pahasti näyttää siltä että tämäkin erä menee Wincapitalle.
Milloin teette rikosilmoituksen siitä viimeaikoina keksimästänne 1,5 sitten tapahtuneesta tietomurtorikoksesta. Ja kuka sen tekee? Sinäkö ihan itse?
Milloin esitätte sen kuuluisan vastanäytön KRP:tä vastaan? Milloin KRP:tä vastaan tehdänn rikosilmoitus? Kuka sen tekee?
Toistaiseksi on tilanne WinCapita 0, vastustajat 400.- yur77rurhj
"Toistaiseksi on tilanne WinCapita 0, vastustajat 400. "
Onko tuomio jo annettu? Vastaa vain tähän kysymykseen, niin vastaat samalla Suomen tilaan. - Lahtari
yur77rurhj kirjoitti:
"Toistaiseksi on tilanne WinCapita 0, vastustajat 400. "
Onko tuomio jo annettu? Vastaa vain tähän kysymykseen, niin vastaat samalla Suomen tilaan.ihmistä voi luokitella suomessa olevan täysin johdateltavissa ja kusetuksille alttiita, ja loput täysin normaaleja ja realistisia, on turha vetää suomen valtiota mukaan kaikenlaiseen paskaan.
- Myös takavarikot
yur77rurhj kirjoitti:
"Toistaiseksi on tilanne WinCapita 0, vastustajat 400. "
Onko tuomio jo annettu? Vastaa vain tähän kysymykseen, niin vastaat samalla Suomen tilaan.on tehty Käräjäoikeuden päätöksillä. Osasta päätöksiä on valitettu Hovioikeuteen. Hovioikeus ei ole Käräjäoikeuden päätöksiä muuttanut.
Joten hyvältä näyttää. Wc kusettajat edelleen 0, vastustajat 400.
- MuroRäksä
Niin ymmärrettävästä syystä ihmiset tuntevat että eivät elä oikeusvaltiossa. Siis ainakin silloin kuin ovat itse oikeuteen joutumassa. Onhan vankilatkin täynnä syyttömiä miehiä. On se niin väärin ettei muilta varastettuja rahoja saakkaan pitää itse.
- palkintojakin
Kannattaa palkinto panna tilille
jos tulee takaisinperintä,tilanteen
muutuessa.Pokaali riittäisi, tai
lusikka (kauniiseen käteen). - tutkimatta
Et ole oikeusvaltiota kannattava kansalainen.
Hiljainen kansa tietää. Ja nousee.
- Kaaleppi K.
Yksi capitaanojen hokema on jo vuosikaudet ollut, ettei klubin asiat millään tapaa kuulu ulkopuolisille.
Kun me ei tiedetä mitään, emme ymmärrä mitään eikä meillä ole omaa elämää.
QAjatelkaa vain näin jos haluatte.
Mitä älkää nyt itkekö, että kaikkien kansalaisten pitäisi nyt olla teitä lohduttamassa, hyysäämässä tai puolustamassa.
Hoidelkaa nyt oma tonttinne ihan itse. - Sepi Kumpulainen
Toiset tuntuvat elävänihan omissa maailmoissaan. Koko WC huijausringin porukka pitäisi viedä pakolla suoraan avohoitoon ennenkuin vahingoittavat itseään tai lähimmäisiään, sehän on nähty että eivät pysty suoriutumaan elämän perusasioista ilman huoltajaa.
- mukaan
kimi räikkösellekin voidaan antaa voittopalkinto, kun kisasta on vasta puolet ajettu. Loistavaa!!
- hiphpi hurraa
kyllä hänet mielestäni voisi voittajaksi kukittaa jos kaikki muut kanssakilpailijat ovat radalta mustalla lipulla poisliputettujen katraassa eriasteisien törkeiden sääntörikkomusten takia. miksi hän yksin tyhjää rataa kiertäisi enemmän kuin sen kunniakierroksen ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv172291Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461874- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948