Maanantaina tapahtui sitten jotain sellaista mitä en olis edes suurimmissa unelmissani tapahtuvan.
Eli laitoin muutamalla ekulla kenoa, niiinkuin tavallista. Ikinä ei ole kymppiä enempää tullut, ja niinpä olen oelin monesti manannut huijaukseksi.
No maanantaina peruin puheeni kun ysikenossa olikin yllättäen kaikki oikein! Ja nyt ainakin oikeeseen osoitteeseen tuli tuo....itse oon pätkätöillä ja ukko lomautettuna. Nyt lähti velat ja tää pariskunta lomailemaan. Pelionnea kaikille! Se voi sattua näköjään myös omalle kohdalle
Keno pelasti elämäni
8
4158
Vastaukset
- uskottelija
Se joko on tai ei ole totta, suomalainenhan ei usko mitään ellei omin silmin näe...
- Kenosti
Moih.Niin se vaan on että vaikea on saada osumaan itse jokapäivä kenoa eurolla tai 50c mutta kuuteen olen päässyt.Nyt on vuoden ollut yksi ja sama rivi ...mutta vielä se ...jymähtää.
- Katinka35
Kenosti kirjoitti:
Moih.Niin se vaan on että vaikea on saada osumaan itse jokapäivä kenoa eurolla tai 50c mutta kuuteen olen päässyt.Nyt on vuoden ollut yksi ja sama rivi ...mutta vielä se ...jymähtää.
Yhdellä ja samalla rivillä minäkin olen pelannut aina ja sillä eurolla. Enkä villeimmissä unelmissakaan uskonut että sillä mitään isompaa voittaa, tähän asti tosiaan varmaan kymppi suurin voitto. Kaikista hupaisinta tilanteessa on se, että melkein unohdin just sinä iltana laittaa koko kenon, pari minuuttia ennen sulkeutumista muistin.
Onnea peliin kaikille, se voitto kun näköjään on kuin onkin mahdollinen
- hieno juttu!
Onnea tuhannesti!Mäkin uskon taas,että kenolla voi joskus voittaa.
- siinä että
pelasit pari minuuttia ennen sulkeumista.itellä on kans 9 keno 1e panoksella ikipelinä ollu 2 vuotta samat nummerot, pitäski pelata vaan päivä kerrallaan juuri ennen sulkeutumista, varmaan tulis voittojakin sit...
- Tallustelija74
Se on mukavaa kuulla, että sattui oikeaan osoitteeseen. Yleensähän se tahtoo olla niin, että raha tulee rahan luokse.
Vaimoni on laittanut kenoa, lottoa, viking-lottoa ja pitkävetoa ja nyt on tullut pikkuvoittoja. Vikingissä 4 oikein ja kenossa 10e. Ilahdutti nekin voitot suuresti, kun pelikassaan kertyi varoja.
Tuollaisesta potista, kuin mitä saitte, ei osaa kuin haaveilla. Onnea vielä kerran. - KimmoJ-9
Nyt kaikki pätkätyöläiset ja lomautetut pelaamaan kenoa sankoin joukoin... Ps. Toi juttuhan oli kuin suoraan Veikkauksen mainososaston oppikirjasta ;)
- Mukava sätti
Onneksi olkoon vilpittömästi.
Itse sain tuon 8-tason euron panoksella(10000e) puolenvuoden pommituksen työnä.
Numerosarja sisälsi oman ja tyttöystäväni synttäripäivät,tapaamispäivämme sekä syyttömänä linnassa istutun 3 kk:n vapautuspäivän,onhan se jänskä,että noin koostui tuo kymppitonnin rivi,on vain naureskeltu jälkeen,että mistähän tuon puuttuvan yhden lisäpäiväm. ois kekannut,että ois tuon kymppitason napannut.
Mutta vaikea on peli,kun tuolta matemaattisten sivuilta todennäk.esim. tuohon 8-tasoon on 1:75000,joka muutettuna kertoina ajaksi yli 200 vuotta,joten ei vissiin osu enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595099
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224539Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961757- 911432
- 821399
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850