Credit24

miksi miksi

sampopankin tilinumero ei käy tohon..jumalauta vaikka kuinka naputtaa sen siihen niin muka virheellinen tilinumero!!alkaa haista taas kusetus

19

2047

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taaskin asiakas

      koska itse hain juuri lainaa Sammon tilille eikä ollut mitään ongelmaa

    • vipstaaja

      Ei mitään ongelmaa

    • mullakaan,

      taitavat kusettaa ja selitellä palstalla itse saaneensa.

    • sjsdkhd

      Mitä Credit24 hyötyisi tuosta jos se olisi "kusetus".

      Ei yhtään mitään.


      Muistaakseni heillä ei ole tekstiviestikuluja, joten heidän ainoa tapansa ansaita täytyy olla lainojen myöntäminen.

      • kuseta mutta

        arvon rähisijät voisivat koittaa toisella nettiselaimella. Kaikki nettilomakepohjat eivät toimi kaikilla selaimilla kunnolla.


    • näitä
      • pörssihai

        Taitaa olla kateellisten kirjottelua, kun pörssiyhtiöstä täytyy yrittää väkisin vääntää jotain negatiivista. Uskon itse että Credit24 eli MCB Finance on niitä ainoita ja harvoja luotettavia, jotka säilyvät laman runtelulta ja persaukisten aiheuttamilta luottotappioilta


    • ei kannata hakea

      sammon tilille, menee vain turhia kuluja.

      • kanta-asiakas

        kun Credit24 lainanhakeminen ei nytkään maksa mitään? Laina haetaan netissä, eikä Credit24:lle tarvitse lähettää yhtään tekstiviestiä. Hain muuten itse laina juuri äsken ja Sammon tilille ja kaikki toimi yhtä hyvin kuin aina ennenkin, nopeasti ja luotettavasti.


      • mutta myös

        nordean puolella ?


      • credit24 asiakas
        mutta myös kirjoitti:

        nordean puolella ?

        joillakin mustamaalata Credit24 palvelua? Eikö oma bisnes luista vai miksi täytyy kirjoitella olemattomista ongelmista?? Itse otin juuri 1000e lainaa 3kk maksuajalla Credit24:stä, eikä mitään ongelmaa Nordean kanssa.


      • eri palstalle,
        credit24 asiakas kirjoitti:

        joillakin mustamaalata Credit24 palvelua? Eikö oma bisnes luista vai miksi täytyy kirjoitella olemattomista ongelmista?? Itse otin juuri 1000e lainaa 3kk maksuajalla Credit24:stä, eikä mitään ongelmaa Nordean kanssa.

        mee sinne unelmoimaan.


    • ex-vippityöntekijä

      Kun olin yhdessä toisessa vippifirmassa kesätöissä niin huomattiin että joillain asiakkailla oli ongelmia verkkohakemuksen ja tilinumeron kanssa. He syöttivät sen poikkeavassa muodossa jota systeemi ei ymmärtänyt.

      Voisikohan tässä olla kyse vastaavantyyppisestä jutusta?

      Ottaisin sinuna yhteyttä asiakaspalveluun.

    • varmasti toimii

      satanen irtosi hienosti

      • pelihai

        Joo ei mitää vikaa. Aina oon saanu vipin kun oon tarvinnut. Tänään irtos 300 normaalisti ja Sammon tilille. Voin suositella


      • 5000 ekee
        pelihai kirjoitti:

        Joo ei mitää vikaa. Aina oon saanu vipin kun oon tarvinnut. Tänään irtos 300 normaalisti ja Sammon tilille. Voin suositella

        Norske Bankin tilille, ihan jees paikka vaikka mainostaaki aina ilmaiseksi täällä


      • sdgshj
        5000 ekee kirjoitti:

        Norske Bankin tilille, ihan jees paikka vaikka mainostaaki aina ilmaiseksi täällä

        Vipstaaja taitaa olla Credit24n rahamies. Olen naureskellut kun aina puhutaan Credit24 asioista niin toi Vipstaaja on selittelemässä.


      • immeiset
        sdgshj kirjoitti:

        Vipstaaja taitaa olla Credit24n rahamies. Olen naureskellut kun aina puhutaan Credit24 asioista niin toi Vipstaaja on selittelemässä.

        Kaikki terveellä maalaisjärjellä varustetut pikavippaajat jotka vähän kauemmin ovat olleet hommassa mukana ovat huomanneet jo vuosia tämän saman asian, johon laki ei vieläkään jostain syystä ole puuttunut. Eli juuri tuon käsittämättömän tekstiviestirahastuksen. Suomessa on kymmeniä Tuomon paikkoja, jotka eivät lainaa KENELLEKÄÄN SENTTIÄKÄÄN, vaan rikastuvat sillä, että tavalliset ihmiset yrittävät lainata sieltä, ja maksavat lainanhakutekstiviestistään Tuomolle 2 euroa.

        Tämähän jos mikä on fiksua liiketoimintaa. Se on laillista, ei tarvitse tehdä työtä, rahaa vaan virtaa tavallisilta ihmisiltä omaan kirstuun.

        Credit24, Ferratum ja Monetti ovat tällä hetkellä Suomessa ainoat pikavippiyritykset, jotka eivät veloita ihmisiltä kuin normaalin tekstiviestin hinnan siitä, että hakevat sieltä lainaa, ja myöskin lainaavat, mikäli luottotiedot ovat kunnossa.


    • Ramså

      Aasa ( https://www.aasa.fi niille jotka eivät tiedä) on huomattavasti edullisempi kuin yksikään näistä. Itse otin kesätarjouksena 4,9% nimelliskorolla sieltä juuri lainan ja normaalistikkaan korko ei ole kuin 9,8% . Näinollen voin todellakin suositella kun palvelukin toimii. Toki lainasummat ovat hieman isompia kuin pikavipeissä, mutta tuolla korolla se ei minua haittaa.

      Se nyt on vaan tyhmää maksaa liikaa (korkoa)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2752
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2581
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2297
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      46
      1875
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1453
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1163
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1063
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe