haluaisin päästä sairaalaan sisälle, ei tarvitsisi ajatella näitä ahdistavia ajatuksia, jatkuvaa mielen vaihtelua, riitaa kumppanin kanssa, masennusta.. pelkoa tulevaisuudesta, olla ajelehtimassa..
haluaisin että joku hoitaa, auttaa, tekee päätöksiä..saisi vain olla ja itkeä jos siltä tuntuu, olla levoton jos siltä tuntuu..
miten pääsee sairaalaan? pitääkö olla pää kainalossa ja itsetuhoinen?
en ole itsetuhoinen,mutta asiat vaan kaatuu päälle ja minä jään alle makaamaan.
haluaisin sairaalaan
4
806
Vastaukset
- ja ota
kiireesti ensimmäiseen terveyskeskukseen yhteyttä ja kerro lääkärillesi tilanteesi.Minä uskon , että siitä se pallo lähtee pyörimään.Kannattaa taistella oman elämän puolesta.Aamuisin , kun heräät, älä sano ; minä en jaksa.Vaan sano minä yritän jaksaa!Jokaisen elämä on ainut laatuinen , myös sinun.Kirjoitathan joskus tähän palstaan mitä kuuluu ?
- Oinaski
Kyllä siellä sairaalassa saa vähän etäisyyttä näihin arkielämän asioihin ja voi keskustella niiden ratkaisemisesta jonkun kanssa.Lääkityskin on hyvä tarkistaa sairaalassa.Eli kyllä sieltä joihinkin asioihin saa apua.Avohoitokin olisi ihan hyvä,jos sinne pääsisi tarpeen tullen.Kumpaankin paikkaan on yleensä jonot.Tilanne tosiaan selvenisi menemällä sinne terveyskeskukseen ja kartoittaa tilanne lääkärin kanssa,mikä olisi nyt parasta.Äläkä tyydy pelkkiin pillereihin.
Jos haluat nopeasti sairaalaan, ilmoittaudu itsetuhoajatuksia omaavaksi. Ollessani itsetuhoisia ajatuksia täynnä, sekamuotoisessa bipossa, pääsin sairaalaan välittömästi.
- pannari
sairaala ei ole vastaus. apu loytyy jumalalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760