Jalankulkija

2322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihmettelen vaan miten sokeatkin saa ajokortin, oma lapsi on myös jäänyt auton alle suojatiella. Tuo oli vielä sellainen tapaus, että lapseni oli juuri astumassa suojatieltä, eli miten autoilija ei nähnyt lastani ? Oli kuitenkin kääntynyt samalle tielle n. 30 metriä aikasemmin ja oli 40 alue.

Äänestä

No eipä yllättänyt yhtään, että tässäkin oli "turvallinen" naiskuski ratissa.

On vaan tuo turvallisuus rajoittunut siihen, etteivät akat kovin usein tapa itseään tieltä suistuessaan. Jalankulkija ja pyöräilijät sen sijaan ovat vapaata riistaa, koska peilit on autossa vain ja ainoastaan meikkausta varten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yllätti? kirjoitti:

Taas yksi helvetin tollo liikenteessä.

http://www.vartti.fi/artikkeli/36a5a60f-693b-4f4d-9e07-45d18be49f1f

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu