Laajakoski

Missä ominaisuudessa Kotkan Kaupunginjohtaja oli mukana, hän ilmoitti suorasanaisesti että
Kastekin kiinteistöjen myynti ei kuulu valtuustoon.
Lindelöf ei kuitenkaan itse ole Kastekissä mitenkään mukaan, joten miksi hän sitten edustaa kaupunki sellaisessa kaupassa joka ei kuulu Kotkalle.
Kastek oy maksoi kaupungin johtajan matka Moskovaan, miksi?

6

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haisee pahasti

      Erittäin hyvä kirjoitus, pistää miettimään todella.

      • sedusedunsedu

        Totta kai on hyvä olla kaupungilta keulakuva mukana markkinoimassa ja esittelemässä aluetta yleisestikin, mihin Venäläisen yrityksen on tarkoitus toimintansa tuoda.

        Vastaavassa tapauksessa ottaisin sen suurena kunniana ja huomiona jos kaupungin johtaja tulisi esittelemään ja sopimaan asioista yritykseni kanssa!


      • .-33-

        hyvä kirjoitus on!


      • sedusedunsedu kirjoitti:

        Totta kai on hyvä olla kaupungilta keulakuva mukana markkinoimassa ja esittelemässä aluetta yleisestikin, mihin Venäläisen yrityksen on tarkoitus toimintansa tuoda.

        Vastaavassa tapauksessa ottaisin sen suurena kunniana ja huomiona jos kaupungin johtaja tulisi esittelemään ja sopimaan asioista yritykseni kanssa!

        Joka ei ole olemassa edes venäjällä.
        Putinin henkilääkärin mainitseminen,ei vakuutta.

        Esisopimus on alekirjoitanut.

        Zdorvje Tseloveka
        Nikkinen Euvgenja Kostantinovna ja Staba Petr Ivanovits.

        Kastek-kiinteistöt OY
        Tauno Telaranta

        Kaupanvahvistajan todistus
        Sakari Seppälä


      • Paras_Fiilari
        wonterghem kirjoitti:

        Joka ei ole olemassa edes venäjällä.
        Putinin henkilääkärin mainitseminen,ei vakuutta.

        Esisopimus on alekirjoitanut.

        Zdorvje Tseloveka
        Nikkinen Euvgenja Kostantinovna ja Staba Petr Ivanovits.

        Kastek-kiinteistöt OY
        Tauno Telaranta

        Kaupanvahvistajan todistus
        Sakari Seppälä

        Olen kirjoittelemassa asiasta suoraan haastehakemusta käräjäoikeuteen, joten tunnen jo asian!

        Tauno Telaranta on Kotkan kaupunginhallituksen alainen virkamies (palvelujohtaja) samoin kuin Sakari Seppälä (kaupunkisuunnittelujohtaja).

        Kaupunginjohtaja Henry Lindelöfin asema määritellään jopa kuntalain 24 §:n (29.6.2006/578) 1 momentissa Kunnanjohtaja ja pormestari: Kunnan hallintoa, taloudenhoitoa sekä muuta toimintaa johtaa kunnanhallituksen alaisena kunnanjohtaja tai pormestari. Kunnanjohtajan tai pormestarin valitsee valtuusto. Kunnanjohtaja on virkasuhteessa kuntaan ja pormestari on kunnan luottamushenkilö. Pormestari toimii kunnanhallituksen puheenjohtajana.

        KASTEK Oy on sataprosenttisesti Kymenlaakson sairaanhoitopiirin omistama yhtiö, johon sovelletaan sekä kuntalain että hallintolain säännöksiä. Kun vähintään 7 miljoonan euron arvoinen kiinteistö myydään 1,4 miljoonalla eurolla tuiki tuntemattomalle venäläisyhtiölle, jota ei ole edes olemassa, niin ei siinä nyt kaikki pykälät takuulla ole kohdallaan!

        KÄRÄJÄOIKEUS LAITTAA ASIAN POLIISIN TUTKINTAAN! NÄINHÄN TÄMÄ PELAA!


    • mitä tästä

      vielä selviää??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      67
      2694
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2298
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2148
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2025
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      9
      1412
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1334
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      74
      1047
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      976
    9. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      965
    10. Mikä ihmeen

      Romahdustila sulla oikein on?
      Ikävä
      96
      953
    Aihe