Hei. Mulla on ollut jo kauan tosi kova kipu vasemmalla puolella rintakehää. Aivan kuin jokin painas rinnan kohdalla, selän puolella. Sydämessä on todettu laajentunut vasen eteinen, lisälyöntejä, rytmihäiriöitä. Verenpainetta on, mutta nyt lääkitys on sopiva (Orloc Comp ja Olmetec). Tuskallinen kipu kasvaa työpäivän aikana ja lopulta tuntuu, että selkä katkeaa. Viimeks lekuri laittoi fysioterapiaan, mutta hoitoa ei voitu antaa kuin neljä kertaa, kun kipu muuttui pahemmaksi. Etupuolella kipu on repivää ja aivan tossa rinnan alapuolella, mahalaukun kohdalla.
Nyt kyselisin, että voiko sydänpuolelta johtua tällaiset kivut vai pitääkö taas mennä lääkäriin ja kysellä, kysellä....
Kyselen siis siksi, että kaikki vinkit ja neuvot ovat arvokkaita ja täällä on paljon tietävääkin porukkaa.
Sydän- vai lihaskivut....
1
1249
Vastaukset
- on sitten kans
yksi ,jolla kummallisia oireita,niska on jumissa ja käsissä tintuu tikkuilua samoin päänahassa ja kiristää leukoja...ja arvaapas mikä paniikki minulla on ja pelkotila...pää tuntuu raskaalta ja pelottaa ...kävin neurilogilla jolka sanoi,että mulla on enterorokko ja korvatulehdus joka tekee tämmöistä itse pelkään aivan hirveästi sydäntä...eikä se ole mikään pikkupelko.Mnulla on joka vuosi kontrolli sydämen ultraan ,koska mulla on rakenteellinen pikkuvika ,joku seinämä on j-kirjaimenmuotoinen ,niitä on kuulema ihmisillä eikä niistä itse tiedä mitään ,minulta löytyi kilpparileikkauksen yhteydessä,kun tuli rytmihäiriöitä ja jouduin mennä ultraan ...mummolla oli kaksi tulppaa ,muilla suvussa eiole sydänsairauksia ,itselläni ei ole verenpainetta eikä kolesterolia ,mutta 2-tyypin diabetes on jonka pitkä arvo oli just kun otettiin 5.9 ,pidän sen ruokavaliolla kurissa.Ei tämä jatkuva ahdistava pelko yhtään paranna oloa,kun lääkärit ei ota yhtään todesta ,kävin just kun oli tosi pahoja rytmituntemuksia niin eipä niitä filmissä kiinni saatu ,joten ei ole mitään ,mutta miksi naamaa kiristää ja käsiä tikkuilee?apua ja hyviä neuvoja kaívataan täälläkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136975Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1074727L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa563990TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133344Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6892057Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2361432- 661348
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja561297Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12972