Henkilö on etsimässä jotain. Joku kysyy: ”Mitä sinä etsit?”. Hän voi vastata:
1) ”Kynää”
2) ”Kynääni”
3) ”Kynääni, jonka annoit minulle viime vuonna, joka oli keltainen ja siinä oli hieno kumi jne.”
http://suomenshiiamuslimit.us/koraani-1.php
Onko Koraani Jumalan sana?
5
575
Vastaukset
- jumalan sanaa!
ala epaile!
- ei ole
jumalan sana.Siellä on jo pelkästään sellainen suuri ja vakava virhe,että naisten sukuelimiä pitää silpoa ja pahoinpidellä.Jumala on tehnyt naisen täydelliseksi,eikä nainen tarvitse silpomosta.Kaikenlisäksi silpominen vahingoittaa naista.Se on sama kun mieheltä leikattaisi puukolla terska pois.Miltä tuntuisi muslimimiehistä?Jos eivät tätä yhtäläisyyttä ymmärrä,muslimit ovat tyhmimpiä ihmisiä mitä tiedän.Muslimimaissa eletään muutenkin täydessä tietämättömyydessä ja pimennossa.Sinne täytyisi alkaa tehdä laajamittaista valistusta suurina rynnistyksinä länsimaista.
- eikä vain päätellä
Missä kohtaa Koraanissa sinun mielestäsi lukee, että naisia pitää silpoa ja pahoinpidellä?
- todellakaan
koraanin teksti on suoraan syvyydestä.
- pelkkä p
Kun ottaa vertaiulun vuoksi tuohon suuraan: voidaan todeta että meillä on USEITA KURAANIA TÄYDELLISEMPIÄ KIRJOJA
Kuraanista löytyy asiavirheitä, virheitä logiikassa, luonnotieteistä, historiasta ym.
Onko esim maailma litteä koska kuraani niin sanoo?
Syntyykö sperma muka munuaissa?
Jeesuksen äiti on Mooseksen sisko (eli eli 1300 vuotta)?
Arabia on niin alkeellinen kieli että on ihme että kirjaan on saatu jopa kielioppi virheitä ja kirjoitusvirheitä (allah ei osaa kirjoittaa)
Erilaisia kuraaneita tunetaan 7 kpl? Mikä niistä on se oikea?
Raamattu on yksi ja sama (vaikka se onkin käännetty eri kielille). Tätä tukee historialliset löydöksetkin.
Vanhin tunnettu kuraani on vasta 1500-luvulta ja sekin eroo nykyään käytetystä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1881419Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231208- 50948
- 70900
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53810Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva51808- 56792
- 102774
- 69748
- 33712