http://www.overdrive.fi/forum/viewtopic.php?t=158810&postdays=0&postorder=asc&start=0
Mitä mieltä? Pistääkö joku kommentti erityisesti silmään. Montako kliseetä löytyy?
Autopalstan huumekeskustelu
5
376
Vastaukset
- kumusttuntuusiltet
Montako vierestä seurannutta tällä kertaa laskettiin olevan ?
Porttiteorioita mahtuu normaalisti yhteen ketjuun n 30 kpl, ja "mun kaveri hyppäs katolta"-teorioita on se 20 kpl. - avoin päihdekeskustelu
Ai montako klisettä löytyi? Sorry, tipuin laskuista mutta ehkä joitain kymmeniä. Yleisesti tuntuu vallalla olevan käsitys siitä, että "lailliset päihteet" eli siis alkoholi/viina on ok, mutta hamputtelijat eritoten ovat samaa katalaa narkkariporukkaa kuin kaikkien muidenkin ns. laittoman statuksen omaavien aineiden käyttäjät ja rikolliset. Hyvin on tuo viinanjuonnin ihannointi tuntunut menevän perille, eipä siitä kai ole sitten mitään haittoja niin pitää itsekin alkaa varmaan ottamaan sitten aluksi ainakin vähintään joka viikonloppu päivänä parina ettei vaan sosiaalinen ja yhteisönsisäinen paine pääse kasvamaan liian suureksi. Viinahaittoja kun enimmäkseen ihaillaan, tosimies mölyää kännissä aina kun vain voi.
Pisteitä sinänsä noille autofoorumeille täytyy antaa kun taitavat olla niitä ainoita laajempaa päihdekeskustelua käyviä palstoja s24:n ohella. Avoin päihdekeskustelu on ollutkin kovin vieras käsite aina näihin päiviin asti.
Tavallaan myös surettaa noiden 100% hampuusien puolesta, jotka ovat täysin sinut itsensä ja "päihteensä" kanssa, alistava tilanne heillä päällä monessa vuorovaikutustilanteessa, ja luulisi olevan ajan kanssa henkisesti melko raskasta kun saa kuulla olevansa täysin kelvoton rikollinen yhteiskuntakelvoton epäsosiaalinen narkkari vaikka näin ei ihan aina välttämättä olisikaan.
On pakko myöntää, että kannabiksen käyttäjistä saattaa löytää joskus korkeankin moraalin ja vaikka kohtalaisen koulutustaustankin omaavia henkilöitä, jotkuthan heistä käyvät jopa ihan töissäkin joskus.
tuossa myös päihdepoliittinen kannanotto ja "oodi" kuningas alkoholille, autosivuilta tietenkin:
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=32914- ahavoitunutsmegma
Kaverit oli vissiin päässy just linnasta ja juhli sitä.
Ainakin sen näköisiä lurjuksia oli.
Meidän tohtoriohjelmassa ei kukaan käyttänyt alkoholia, ainoastaan kannabista. - Hyvä väitös
ahavoitunutsmegma kirjoitti:
Kaverit oli vissiin päässy just linnasta ja juhli sitä.
Ainakin sen näköisiä lurjuksia oli.
Meidän tohtoriohjelmassa ei kukaan käyttänyt alkoholia, ainoastaan kannabista."Meidän tohtoriohjelmassa ei kukaan käyttänyt alkoholia, ainoastaan kannabista"
En syytä tai syyllistä sinua siitä, varsinkaan jos käytölläsi et ole aiheuttanut haittaa kenellekään, eikös sen noin vähintäänkin pitäisi mennä.
Naama saattaa kunnon etyylikarjulla mennäkin ahavoituneeksi kun muutamien soppavuosien jälkeen alkaa maksa ja muu elimistö viimein kapinoimaan, naama kellastuu ja iho paksunee.. mutta on se kannabis vaan tosi paha silti vaikkei olekaan maksatoksiseksi todistettu, ainakin julkisessa mielipiteessä kovin tiiviisti esiintyy edelleen pahoista asioista kaikkein pahin, kannabis, kuten iltapäivien roskalehdistöissä.
Kukaan ei enää valitettavasti usko moista propagandaa joten muutoksen aika olkoon koittanut. - Tajuun--
Hyvä väitös kirjoitti:
"Meidän tohtoriohjelmassa ei kukaan käyttänyt alkoholia, ainoastaan kannabista"
En syytä tai syyllistä sinua siitä, varsinkaan jos käytölläsi et ole aiheuttanut haittaa kenellekään, eikös sen noin vähintäänkin pitäisi mennä.
Naama saattaa kunnon etyylikarjulla mennäkin ahavoituneeksi kun muutamien soppavuosien jälkeen alkaa maksa ja muu elimistö viimein kapinoimaan, naama kellastuu ja iho paksunee.. mutta on se kannabis vaan tosi paha silti vaikkei olekaan maksatoksiseksi todistettu, ainakin julkisessa mielipiteessä kovin tiiviisti esiintyy edelleen pahoista asioista kaikkein pahin, kannabis, kuten iltapäivien roskalehdistöissä.
Kukaan ei enää valitettavasti usko moista propagandaa joten muutoksen aika olkoon koittanut.Ihmettelinkin miks meidän kirran lekuri on muuttunut niin ihmeelliseksi, hihittelee vaan itsekseen ja kesken leikkauksen rupee zeggaan jotain vitos tai seiska geklee et kiva kiilto ja silleen.... Ei varmaan kauaa leikkaa, mut eni vei onhan niitä selviäkin lekureita (onneksi);D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874088Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822- 11760
Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756