HAAPAVEDELLÄ TÄYDET MAHDOLLISUUDET NOUSTA KAUPALLISTEN JA MATKAILULLISTEN PALVELUIDEN YKKÖSEKSI!!!!!!!!
Useimmat ovat haikailleet tänne HIIHTOTUNNELIA!!!!!
Hiihtotunneli mahdollistaa hiihtämisen vuoden ympäri!!
No nyt kuunnelkaa tarkkaan:
Haapavesi voi kehittyä naapurikuntia pidemmälle --> ISO KAUPPAKESKUS, MUTTA EI PELKÄSTÄÄN SE. TARVITAAN MYÖS MUUTA. SELLAISTA MITÄ LÄHITIENOOLTA EI LÖYDY!!!
************ H I I H T O T U N N E L I *******************
**********************JA********************************
******** VALTAISA KAUPPAKESKUS ********************
- Ylivieskassa ei ole muuta kuin kaupat tällähetkellä -
- Kalajoella ei ole mitään muuta, kuin matkailupalvelut -
- Nivalassa on viljalti lehmiä, ja se haiseekin niin kakalle -
- Oulaisissa on sairaala, mutta onko siellä mitään muuta? -
- Kärsämäellä on paanukirkko ja paanulinna, muttei muuta -
- Pulkkilassa ei käytännössä ole yhtikäs mitään -
- Piippolassa Suomen keskipiste, mutta muutapa siellä ei olekkaan-
- Alavieska, ja missäs se olikaan -
- Merijärvi, mikä saaketin meri ja järvi?-
Tulevaisuuden Haapavesi:
Koko valtakunnan upein ostosparatiisi, eikä mikään tylsä halli. Käytetty tyylikästä arkkitehtuuria. Koko kansan olohuone. Haapaveden Kylpyläsaaressa on hieno kylpylä hotelleineen. On hiihtoputki, missä hiihtää vuoden ympäri. Kenties jonkinlaista hyppyrimäkiäkin ja näköalatorniakin täällä saatetaan nähdä. Haapavesi ampaisee kerralla kaikkien ohi.
HAAPAVEDESTÄ TULEE TODELLAKIN P O H J A N M A A N HELMI!!
Kauppakeskus Haapavedelle
9
323
Vastaukset
- Helvetti tämä
on ja semmosena pysyy.
- misä sitä TV tä
j.jussiW-T kirjoitti:
mikä päällään kantaa.
kahtoo
- NAURUT!!!!
misä sitä TV tä kirjoitti:
kahtoo
Ei voi ymmärtää näitä pellejä jotka tosissaan luulee tästä paskaläjästä yhtään mitään!
- Hienoja maisemia....
NAURUT!!!! kirjoitti:
Ei voi ymmärtää näitä pellejä jotka tosissaan luulee tästä paskaläjästä yhtään mitään!
On totta, että ihan sama, missä telkkua katsoo, mutta kun ulkoilee, ei olekkaan ihan sama missä ulkoilee. Haapavesi vain on niin helekutin upia kaupunki josa on todella mahtavia maisemia!!
Ei tätä voi hyvällä tahollakkaan paskaläjäksi sanua! - niitä hienoja
Hienoja maisemia.... kirjoitti:
On totta, että ihan sama, missä telkkua katsoo, mutta kun ulkoilee, ei olekkaan ihan sama missä ulkoilee. Haapavesi vain on niin helekutin upia kaupunki josa on todella mahtavia maisemia!!
Ei tätä voi hyvällä tahollakkaan paskaläjäksi sanua!maisemia on? Oletko koskaan edes nähnyt hienoja maisemia?
- palijo enemmän joka
Hienoja maisemia.... kirjoitti:
On totta, että ihan sama, missä telkkua katsoo, mutta kun ulkoilee, ei olekkaan ihan sama missä ulkoilee. Haapavesi vain on niin helekutin upia kaupunki josa on todella mahtavia maisemia!!
Ei tätä voi hyvällä tahollakkaan paskaläjäksi sanua!puolella. haapavesi on ruma kaupunki: pienellä nyppylällä kaikki varikot sun muut paalivarastot sikin sokin. sitte alakaa rääseikkö ja erämaa.
- ihan muualta ku haapaveeltä
palijo enemmän joka kirjoitti:
puolella. haapavesi on ruma kaupunki: pienellä nyppylällä kaikki varikot sun muut paalivarastot sikin sokin. sitte alakaa rääseikkö ja erämaa.
voi teitä sisäsiittosia apinoita jotka näkee vaan eteensä!
oletteko te edes käyneet muualla ku nurkan takana kusella? - suuresti haha
j.jussiW-T kirjoitti:
mikä päällään kantaa.
jos tää on paras paikka nii miks haluut sinne kaikkee uutta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636121Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813716Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242791- 212279
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422211Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 291213