Halutaan ostaa n. 50 kg hirvenlihaa, kaikki ruhon osat käy.
Asun pääkaupunkiseudulla, hakukin onnistuu.
Soita ja tarjoa!
Puh. 0405447930
KIIRE!!!
Halutaan ostaa hirvenlihaa.
7
1667
Vastaukset
- Vielä 200kg
Pakasteessa.Mutta se ei ole kaupan Lokakuulle mennessä se on syöty.
- mitäs olet hinnaksi
ajatellut? Meinaan kun ei ole varsinainen sesonkiaika niin hinnatkin on jotain muuta kun silloin kun hirvi roikkuu kinkissä.
Läpi linjan ilman fileitä voisko olla sellanen 20€/kg?- Lähden heti jahtiin
5 euroa taitaa kuitenkin olla käypä hinta.
- sun viisi ekee
Lähden heti jahtiin kirjoitti:
5 euroa taitaa kuitenkin olla käypä hinta.
Viisi euroo on toki ollut käypä hinta kinkkissä roikkuvasta ruhosta, kun sen siitä haet mutta siitäkin on jo monta vuotta. Viimesyksynä hirvestysaikaan hinta koko ruhosta oli sellaset 8€/kg leikkaus päälle.
- 8ekee
sun viisi ekee kirjoitti:
Viisi euroo on toki ollut käypä hinta kinkkissä roikkuvasta ruhosta, kun sen siitä haet mutta siitäkin on jo monta vuotta. Viimesyksynä hirvestysaikaan hinta koko ruhosta oli sellaset 8€/kg leikkaus päälle.
Ensi syksynä läpi,voit hakee 10 elukkaa
- palataan syksyllä
8ekee kirjoitti:
Ensi syksynä läpi,voit hakee 10 elukkaa
asiaan. Perusjutut on että reikiä ei löydy kun kyljestä keuhkojen alueelta ja ruhon käsittely ja nylkeminen ollut ammattitaitoista.
- Koiranevästä
palataan syksyllä kirjoitti:
asiaan. Perusjutut on että reikiä ei löydy kun kyljestä keuhkojen alueelta ja ruhon käsittely ja nylkeminen ollut ammattitaitoista.
Mikään porukka tarjoakaan myyntiin.
Yksityishenkilö voisi joku tuota huonoa tavaraa myydäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911315Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310752Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356180Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1834986Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313466- 1723455
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402293Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001852Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61700Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161604