Tuolla Hanlonin kiekkoilulla ei pitemmälle olisi millään päässytkään.Koko pleijareissa teiltä vain pari kunnon näyttöä,muutoin oudon vaisua ja aneemista menoa.
Oi niitä aikoja,kun Jokerit oli oikeesti kova vastus.Lätkäkin on paljon kiinnostavampaa,kun ollaan vertaiset tasossa.Se on koko jääkiekon etu.Toivonkin,että Ara nostaa narrit suosta,jonne se on itsensä ajanut sokealla Nhl-valkku-statuksen haullaan.Eikä se kaipaamanne Sheddenkään taatusti tulisi asioita muuttamaan muutoin,kuin peli-ilmeen hyökkäävämmällä osiolla.Voittoihin ei hänestäkään ole viemään,joten Ara on teidän mahdollisuutenne ensi kautena.
Pitäkää huoli,että etä-Kärpät ja muut saavat jatkossa turvallisin mielin käydä Jaffalassa pelejä katsomassa.Se vaikuttaa todella paljon imagoonne ja Hjalliksella myös taloudellisiin kytkentöihin. Vaikka osa ainakin irtisanoutuu tapahtuneista ikävistä väkivaltaisuuksista,niin siellä joukossanne nämä kuitenkin pesii ja tunnetaan.Pitäkää sisäinen "puhdistus",niin narrejakin alkaa aidosti naurattamaan ja elämä hymyillä lätkän parissa:)
Lokoisaa lomailua!
2
264
Vastaukset
- Jokerit 1969-72
Puhut pitkälti asiaa.
Paitsi pleijareissa, niin kautta koko kauden nähtiin harvinaisen tylsää jokerikiekkoa, vaikka puolustamalla yllättävän paljon pisteitä lopulta saatiinkin. Eihän hienossa maalivahtipelissä ja tiukassa puolustuksessa toki mitään vikaa ole, mutta se vaan ei riitä ratkaisuotteluissa. Tarvitaan luovia mailataitureita ja rohkeaa hyökkäysasennetta myös.
En tiedä johtuiko valmentajasta, vai mistä, mutta kyllä tämänkertaisella rosterillakin olisi parempaa pitänyt saada aikaan. Tosin voi olla pelaajalle vaikeata yht´äkkiä muuttaa pelisysteemiä, jos koko kauden on kielletty ottamasta riskejä oman sinisen yläpuolella. Niitä rohkeita ratkaisuja kuitenkin tarvitaan jääkiekossa. Hanlonilta ei tainnut lupaa herua.
Toivon, että seuraava valmentaja muuttaisi joukkueen peliasenteen sellaiseksi, että pelistä saisi taas nauttia sekä yleisö, että pelaajat. Eikä tietysti 1-2 maalipyssyn hommaaminen siirtomarkkinoiltakaan olisi pahitteeksi.
Tärkeintä olisi saada takaisin iloinen ja vauhdikas taitokiekko, se, joka Jokereita on kantanut aiempiin menestyksiin. Ei tällaista varmistelevaa peruuttelua katso kuuluisa Erkkikään.
Kyllä varmasti ikäviä, ja aiheellisia, otsikoita aiheuttaneesta väkivaltaisesta öykkäröinnistä irtisanoutuu 100 % joukkueen todellisista kannattajista. Meitä on sentään satoja tuhansia, eikä muutaman kymmenen räkänokkaisen idiootin toimista voi koko kannattajakuntaa syyttää. Tällaisesta joukkueen maineen ja koko lajin mustaamisesta pitäisi kaikille, jotka siihen voidaan todistetusti todeta osallistuneen, antaa ikuinen porttikielto kaikkiin sm-liigahalleihin. Ja jatkossa tämän tulisi koskea tietysti kaikkien muidenkin joukkueiden väkivaltaan syyllistyneitä kannattajia. Samaan malliin kuin brittifudiksessa. Ei armoa imbesilleille.
Elämä kyllä hymyilee pääkaupungissa edelleenkin. Ensi kaudella taas tullaan. Ja tarjotaan varmasti kovempi vastus joka jengille. Narrit ovat nauraneet 1960-luvulta lähtien ja nauravat vaan edelleen... - etäkärpät
eivät tietenkään ole tervetulleita tänne, koeta nyt pysyä tosiasioissa, ei ne miksikään muutu, kärpät ovat perseestä ja pysyvät siellä.
Arahan on sukellusten ja muun filmaamisen kannattaja, alkaa varmaan kärpillekin tulemaan niitä viitosia, niilähän niitä vastustajia kaadetaan. Aravirta jaksaa naputtaa tuomareille koko ajan, joten saatte maistaa omaa lääkettänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724204Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o963627Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363339- 512880
- 402358
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182349Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222082- 231696
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141537Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321526