Moro!
Ostin pioneerin vahvistimen 6x9:lle mitkä ovat uudet ja ostin virtablockin jolla jaoin virran molemmille vahvistimille, maadoitukset on vedetty ja Rem johdoituksen haaroitin molemmille vahvistimelle.
pioneerin uuteen vahvistimeen syttyy virta ja muutenkin näyttäisi toimivan mutta ääntä vain ei tule kaiuttimista. mistä mahtaisi johtua? Rca:n vedin toisesta vahvistimesta (Jbl Gto 4000) pioneeriin.
johdot ovat kyllä todella solmuiset mutta varmistin kaikki liitokset ja näyttivät olevan kunnossa. soittimen säädöissäkään ei ollut vikaa.
pioneerin vahvarissa olisi ollut kaiuttimien johdoille erillinen liitin mutta vedin ne perinteisesti vahvistimen kaiutin kiinnityspaikoille.
Toivottavasti joku pystyisi auttamaan!
toisen vahvistimen kaiuttimet ei toimi
1
496
Vastaukset
- Makke-84
vaikka ensimmäisenä toimiiko jos vedät sen rca-johdon mikä tulee suoraan soittimelta, siihen kuusysien vahvariin.
Tai pikainen kikka jolla koitat onko vahvistimen kytkimet ym siinä jamassa että ääntä pitäisi kuulua on että otat 6x9 vahvarille menevän rca:n irti sieltä toisesta vahvarista ja kosket peukalolla jomman kumman piuhan päähän, näin syntyy pieni oikosulku singnaaliin ja kaijuttimista pitäisi kuulua huminaa jos vahvistin ja johdot ovat oikein kytketty (tämä ei vahingoita vahvistinta).
Rca saattaa myös olla vahingossa mennyt vahvistimen out liittimiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672425- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww771234EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19870- 79865
- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta87698Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26678- 30666