Lottoprofessori

http://www.kauppalehti.fi/5/i/vapaa-aika/uutiset/index.jsp?oid=2009/03/20145


Mielenkiintoista, että joku professorikin pelaa lottoa. Luulisi enemmän tuollaisin heikilöiden sijoittavan osakkeisiin tai johonkin ev peleihin.

Loton palutusprossentti on 40% Toki lottokain voi peleta voitolisesti jos saa 7oikein, mutta luulisi tuollaisien professoerin tietävän miten huono todenäköisyys siihen on. Toki voitolla voi olla myös 6 1 oikein tuloksella minkä professori kertoi saaneensa, mutta onkohan tuolla profesorilla mitään käsitystä todenäköisyys laskennasta. Itsekkin toki laitan muutaman rivin kun päävoitto on 5M tai isompi, mutta en suosittele kenekään pelaan sitä suurilla rahaoilla koska tappioputki voi olla koko elin ikäinen.

"Tainio oppi käsittelemään rahapelivoittoja oikein jo nuorena saatuaan täysosuman vakioveikkauksessa. Koska voitto tuli vapun alla, Tainio tarjosi kavereilleen samppanjakekkerit.

- Harmi, että täysosumalla sai silloin vain 200 markkaa. Rivi oli niin helppo, että voittajia oli paljon. Samppanja tuli veikkausvoittoa kalliimmaksi. Mutta olihan meillä hauskaa
"

Tuhonkin hän on ruksannut kaikki "varmat" Mikä on täysin väärä pelitapa vakiossa. Koska mikään joukkue ei voita "varmasti" Sitten kun kaikki "varmat" pitää rivillä ei saa mitään.

5

910

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lottoluuseri

      Näin on, erityisesti tasapelipitoisella
      vakiolla voittaa eniten koska tasapelit ovat vaikeimpia "ennustaa", no tämä oli mutu ajatus
      joku voi olla toista mieltä.

    • joo...

      ...on se vaan jännää...

    • gugg

      Et tainnut älytä, että kauppalehden artikkeli on veikkauksen piilomainontaa. Kuinkahan paljon toimittaja nettosi jutullaan?


      • vaiko...

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      17
      1184
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1131
    3. 60
      1066
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      979
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      60
      929
    6. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      82
      888
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      180
      854
    8. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      852
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      77
      781
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      751
    11. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      39
      694
    12. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      608
    13. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      606
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      56
      580
    15. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      46
      576
    16. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      82
      541
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      534
    18. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      517
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      286
      484
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      46
      452
    Aihe