KIITOS TPS!
Hieno kausihan tästä lopulta tuli. Syksyllä en olisi ikimaailmassa uskonut, että pelattaisiin keväällä pudotuspelejä TÄYDEN kotikatsomon edessä. Hantan aika oli niin tuskaista ja vaikeaa, eikä uskoa löytynyt keneltäkään. TPS oli liigan vitsi.
Sitten Hantta erotettiin ja Suikkanen tuli tilalle. Ja johan alkoi tapahtua! Voittoja tuli kovaan tahtiin ja Playoff-paikka alkoi tuntua realistiselta. Pelaajat taistelivat loppuun saakka ja antoivat kaikkensa. Pelaajien otteista myös paistoi (ainakin useimmiten) suunnaton peli-ilo. Sellaista ei olla Turussa nähty pitkiin aikoihin.
Runkosarjan viimeisellä kierroksella voitettiin HIFK ja päästiin kuin päästiinkin sääleihin. HIFK lähti sääleistä lomille, kun TPS sai hurmoksen päälle. Sen jälkeen vastaan asettui runkosarjan voittaja JYP. JYP vei lopulta sarjan ansaitusti oltuaan loppupeleissä parempi. Mutta TPS taisteli jokaisessa pelissä leijonan lailla eikä periksi annettu milloinkaan. Turkuhallissa päästiin jokaisessa puolivälieräottelussa reilusti yli kymmenentuhannen katsojan (11039, 10904 ja 11820) ja tunnelmaa riitti.
Kausi päättyi tappioon, mutta fiilis on silti loistava. TPS on herännyt henkiin ja turkulaiset ovat vihdoin löytäneet hallille! Ensi kaudella uskon menon jatkuvan samanmoisena. Kauden 09-10 ensimmäinen kotiottelu on lauantaina (en tiedä päivämäärää) Jokereita vastaan. Silloin palataan hallille ja toivottavasti yleisöä olisi yli 10000. JOUKKUE ANSAITSEE SEN! KIITOS TPS KAUDESTA 2008-2009! KIITOS SUIKKANEN, SALAK, ERKINJUNTTI JNE.! ENSI KAUDELLA JATKETAAN!
KIITOS TPS!
2
192
Vastaukset
- TUTON MIES
HYVÄÄ DUUNIA SUIKKASELTA < OLIN ILOINEN JOKERIT-TPS 3-0 PELIN JÄLKEEN ETTÄ SUIKKANEN TULI REMMIIN..TOIVOTTAVASTI KAIDE TEKEE JORTIKAT 2009-2011 JA TUO TEPSILLE KOLME MESTARUUTTA
- Jone
Kyllä se yleisö tulee paikalle, kun joukkue taistelee ja yritää!
Ja kun hallitus tekee vielä oikeat päätökset, niin näemme Miikan maalilla kauden alussa ja tietysti sieltä tulee poliisi puolustamaan miikaa:)
Ja onko sillä poliisilla väliä saako sm-liigaan pelikiellon! Sit tulee uusi!
Kasvaako Salakista yhtä suuri vahti mitä Miika on?
Miika maalille ekaan peliin ja halli on täynnä!
Miika on valmis ostamaan lisää osakkeita....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107133
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h955204Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143463Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333372Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352504Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191846Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961481Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411431Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311336- 481094