Mansikkamies

Ollaako me savolaiset jotenkin paitsioissa, kun klubi kokouksista ei tule mitään virallista tietoa, saatikka kutsuja sinne?
Kaikki tämä epätietoisuus alkaa viedä hermot aika kireälle, kun kanssa ihmiset vielä pilkkaavat joka käänteessä.
5505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos menet herätyskokoukseen ja sponssit alkavat kertoa että KRP on tulossa kohta tekemään rynnäkköä, koko maailma on salaliiton kourissa ja oikeutta ei saa mistään niin kannattaa poistua takaovesta ennenkuin alkavat tarjoilemaan "terästettyjä" drinkkejä Jonestownin malliin.

Äänestä

Kesä on tulossa ja itäiset mansikanpoimijat.
Nyt on alkanut kuulumaan huhuja, että itäiset
" sijoittajat" ovat alkaneet tulkita Wincapitan-
jäsenistön vastuukysymyksiä kollektiiviselle tasolle.

Äänestä
  • Huhuja = keksit asian juuri äsken itse.

    Äänestä

  • 7887ftrtd kirjoitti:

    Huhuja = keksit asian juuri äsken itse.

    Kaikki yhden puolesta ja yksi kaikkien puolesta.

    Äänestä

  • loppua koko suonenjoelta vaikka kävisi vähän naapurinkin pellolta omin luvin lainaamassa.

    Voi oma nenu alkaa muistuttaa melkoista maailmanennätys mansikkaa jos joutuu kollektiiviseen vastuuseen Hannun kusetuksista.

    No tuskin siitä on pelkoa. Kyllähän sen jokainen käsittää, ettei perseaukiselta entiseltä kansainväliseltä mansikka-, eikun valuuttakauppiaalta mitään saa vaikka kuinka nenästä kääntäisi. Turhaa hommaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suonenjoelta kirjoitti:

Ollaako me savolaiset jotenkin paitsioissa, kun klubi kokouksista ei tule mitään virallista tietoa, saatikka kutsuja sinne?
Kaikki tämä epätietoisuus alkaa viedä hermot aika kireälle, kun kanssa ihmiset vielä pilkkaavat joka käänteessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu