Vdntuttaako?

suikkii suihin

Muiden joukkueiden kannattajat ovat edes jotenkin nielleet tappionsa. Onko Turusta tulossa taas Suomen peräreikä?

5

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asss

      JYP EI MESTARUUTTA VOITA SE JOS JOKU ON TÄYS SELVIÖ!
      Aika heikko esitys Jypiltä oli tämä sarja

      • Bob Hope

        Jos oli Jypin esitys surkea, niin kuinka surkea porukka tepsi sitten oli kun meni häviämään sarjan?? Muutenkin hieman ihmetyttää tämä tepsin "ylivoimaista" vastustajaa vastan taistelemisen hehkuttaminen. Tepsi kyllä pelasi alkukauden selkeästi alle sen tason, jota olisi tällä materiaalilla pitänyt, mutta Suikkasen astuttua ruoriin joukkue oli yksi liigan parhaista. Sinänsä sääli, että tepsi putosi, sillä joukkue pelasi hyvin ja aina on mukavampi seurata jonkun muun menestystä, kuin stadilaisten! Mutta annetaan arvo myös jypin pelille.


    • tepsiläine

      Olen ylpeä tepsin esityksistä keväällä ja turkulaisten innostuksesta kiekkoon viime viikkoina. Ehkä ens vuonna päästäis mitalipeleihinkin.

      • voi itkeä

        että kun Suomen köyhin joukkue ja silti sijalla 13.


      • Simo
        voi itkeä kirjoitti:

        että kun Suomen köyhin joukkue ja silti sijalla 13.

        Kaikilla seuroilla on tiukkaa tällä hetkellä. HIFK hakee apua ja Jokereille tekee tiukkaa. TPS sai apua omalta porukaltaan ja joukkueeltaan. Parasta apua koko lajille on muiden morkkaamisen vähentäminen ja oman paikkansa pelaminen. Se, että näillä palstoilla pelleillee alaa tuntemattomia ei asiaa auta. Kantakaa saatana rahanne halliin ja kommentoikaa sitten kun olette yhdenkin matsin paikanpäällä nähneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2752
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2591
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2307
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      48
      1889
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1453
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1073
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      65
      960
    Aihe