Vanha kelkan keskipakokytkimen

uusinta.Painojen reiät kuluneet,eikä kytkin toimi.Onko kaikissa kelkoissa samanlainen kuppi,jossa neljä painoa.Kelkka on 299cc rotaxilla varustettu skii-doo.Kupin halkaisija on 17cm.
2412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.teolehtimaki.fi/files/skidoo 1980.pdf

Tuolla ainakin möivät korvaavaa ykköskytkintä tuohon rotaxin 299 kuutioiseen (Olympique 300?), jos oli siis tarkoitus uusia ykköskytkin.

Äänestä

tohon rotaxiin on paljon osia saatavana, käyttää vakiomallista 1-variaattoria. kääntyisin itse kelkkapurkaamon puoleen, kyseessä lienee 80-luvun malli. Osat ei maksa paljon mitään jos hyvä tuuri sattuu. ihmettelen vain miten mennyt tohjoksi? varmaan jäänyt huollot väliin. Ne nimittäin kun variaatooreille tekee niin kestää kyllä aika tavalla loputtomasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanha eka kelkka kirjoitti:

uusinta.Painojen reiät kuluneet,eikä kytkin toimi.Onko kaikissa kelkoissa samanlainen kuppi,jossa neljä painoa.Kelkka on 299cc rotaxilla varustettu skii-doo.Kupin halkaisija on 17cm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu