Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Lottoa 18 haravalla...

Tollasta ajateltiin kokeilla. Oletteko paljon voittaneet?. Puoli ruudukkoa jo täynnä...
Mitenkä voitonjako menee jos lapussa olisi esim. 5 tai 6 oikein?, eikö voitot tule moninketaisina takaisin?.
3667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kauan yrittää, 5.oikein mahdollisuus noin 11,70% ja 6.oikein 2,53%.

Äänestä

Ja osuu pari- kolme numeroa, jos sitäkään. kyllä Veikkauksen koneet on oikein ohjelmoitu...

Äänestä
  • Tekemällä järjestelmä 11 , jos ainoana veikkajana osuu kaikki seitsemän numeroa ja lisänumerot olisi oikein voittaisi yli seitsemän miljoonaa. Harava 18:lla toista ei välttämättä saa täysosumaa vaikka kaikki saa 7 varsinaista numeroa on oikein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yritetään_ kirjoitti:

Tollasta ajateltiin kokeilla. Oletteko paljon voittaneet?. Puoli ruudukkoa jo täynnä...
Mitenkä voitonjako menee jos lapussa olisi esim. 5 tai 6 oikein?, eikö voitot tule moninketaisina takaisin?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu