NYT nelosella

moni täälläkin palstalla on sanonut että juo yhden illan aikana 3-4siideriä. se jo tekee tuhoa.

4D: raskaana ja humalassa klo.22
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

katsoa ohjelmaa

rv 38

Äänestä

katoin ohjelmaa ja kyllä mietin että onko ne oikeesti niin tyhmiä ku vaikutti!! siis selityksenä juomiselle oli esim se että ei ole tietoa mikä määrä alkoholia on turvallista juoda raskauden aikana.(siis jos ei ole muka tietoa niin kannattaako ottaa riski ja ryypiskellä kun tietää kuitenkin että riskejä on).

ja sitten se että "enhän mä juo kun siideriä, ei se oo vahvaa"!! kyllä meni järki kun katoin ohjelmaa

Äänestä
  • Samoja aatoksia. Joillakin kauheet selittelyt: "Mä oon juonut vain sitä ja sitä noin vähän"... tai ei hymysuin tiedetty, miten paljon saa juoda!

    Alkoholi kun alkoholi. Kyllä oli tyhmää porukkaa kertakaikkiaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tärkeä aihe... kirjoitti:

moni täälläkin palstalla on sanonut että juo yhden illan aikana 3-4siideriä. se jo tekee tuhoa.

4D: raskaana ja humalassa klo.22

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu