laman aikana? Hinnat on yli muiden kirppareiden ja katsovat kirjoista ja kansista mitä mikin arabia tai toikka on arvoltaan ja laittavat vielä sen arvion yli. Kuka haluaa maksaa kirppareilla ylihintaa? Eikös kirpparit ole yleensä paikkoja joissa tehdään löytöjä?
Antiikkiliikkeissä myydään antiikkia niille kuuluvin arvoin, mutta kirpparit ovat aina olleet ja tulevat olemaan löytöpaikkoja.
Myös sinä joka itsepalvelukirpparilla hinnoittelet arabia kannusi 50 - 500 € hintaan niin pidä vaan se hyllyssäsi ja suojele hyvin ettei kolhiinnu. Ihan turha niitä on näytille tuoda jos ei aio myydä.
SPR:n on pakko pudottaa hinnat jos aikoo laman aikana pitää pystyssä Kontti tavaratalonsa.
Kuka ostaa SPR:ltä
6
884
Vastaukset
- puolella Suomea
kyl on mennyt huonoksi koko kirpparikauppa.
Tyhjiäpöytiä ammottaa joka paikassa.
Hinnat pilvissä muillakin kuin SPR:n kirpparilla.
Kuka viitsii maksaa maltaita joistakin risoista astioista, vaikka kuinka on arabiaa?- hinnat.................
Kuka maksaa poreisesta astiasta 20 €. Voi hyvänen aika noita paskanmyyjiä.
- kauppaavat ihan
hinnat................. kirjoitti:
Kuka maksaa poreisesta astiasta 20 €. Voi hyvänen aika noita paskanmyyjiä.
yli kaupan hintojen, muutamat kirpputorit täällä Keski-Suomessa muutamalla uskonnollisella kirpputorilla.
- VISERRÄ
SIELLÄ NE ROJUT SEISOO PÖYDISSÄ VIIKKO TOLKULLA KUN EIVÄT YMMÄRRÄ; MIKÄ ON ROSKAA:en osta rikkinäisiä ,olkookin vaikka mikä herkku ,.on joka kirppiksellä jos jonkinlaista yrittäjää,paljon kun näkee niin kaikkeen totuu.uus kierros vaan.MENOKSI:
- tuli mieleen,
että kun romppeet on hinnoiteltu taivaisiin, niin spr saa ne myös pitää pitkän aikaa. Seurasin yhtä design-kippoa lähes vuoden. Siinä se oli hyllyssä. Kuka ostaisi ylihintaan 500 euron kipon, mutta kai niitä pitää sitten vain olla.
Mielestäni kirpparin perusidea on se, että myydään edullisesti ja paljon eteenpäin eikä niin, että riepu silloin tällöin korkealla hinnalla.- Kirpputorin idea
on usein unohtunut ja nykyään SPR kiskoo hintoja, jotka eivät ole kirppishintoja.
Tavaran pitää kiertää ja tuotteen hinnan oltava sellainen ettei jää moneksi päivää hyllyyn tai tankoon.
Kävin eräällä kirpparilla hiljattain - ei ollut spr - ja ilokseni sen pöydän myyjä oli oivaltanut kirppishinnat. Hyvää tavaraa - vaatetta - ja kaikki hinnat 1-3 e. Näki ettei vaatteet olleet yhtään kuluneita, oli kirkkaat värit ja joka suhteessa hyviä. Tein useita löytöjä.
Esim hyviä farkkuja oli 1,50e ja samoja oli toisessa pöydässä 7-10e ??? Aikamoinen ero!
Kävin uudelleen parin päivän päästä ja pöydässä ei ollut mitään niistä enää, jotka oli eka päivänä. Oli tuotu uusia tuotteita ja niissäkin samat 1-3 e hinnat...löysin taas itselleni sopivia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107662
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1165318Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1193547Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?691381Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366