onko

Nyt on korkea aika puolittaa eduskunnan väki ja avustajajoukko kokonaan ulos, jonnekin nämä Suomen valtion rahat menevät, ei kansalaisille
289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt on aika nostaa keskustelu esille. 100 kansanedustajaa riittää, onhan useat EU-ehdokkaat sanoneet että päätösten teko on siirtynyt EU parlamenttiin.
Siksi esim. Jaakonsaari, Kaikkonen ym. lähtevät ehdokkaaksi.

Maksamme aivan turhaan palkkaa 200 kansanedustajalle kun vähemmälläkin tulisimme toimeen.
100 edustajaa riittää, sillä puoluekuri on niin kova, että yksittäisellä edustajalle ei saa olla omaa mielipidettä.
Poikkeuksen on tehnyt Uusipalvaaniemi.

Äänestä

Samaa mieltä...koska suurin piirtein puolet on paikalla kun asioita käsitellään ja ne joilla on monta virkaa...ottakoot vaan yhden,niin tyttömyys vähenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollista tehdä kirjoitti:

Nyt on korkea aika puolittaa eduskunnan väki ja avustajajoukko kokonaan ulos, jonnekin nämä Suomen valtion rahat menevät, ei kansalaisille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu