onko sitä oikeasti sit huono jos hoitaa lasta kotona, eikä oo töissä.....??
kotiäiti........
4
290
Vastaukset
- ainakaan ole.
=)
=) - ole:)
Se on minun tehtävä nyt, ja erittäin tärkeä sellainen=)
- Lupu1111
Et ole huono äiti. Teet arvokkainta työtä mitä minä tiedän.
Itse olen ollut kotiäitinä ensimmäisen lapseni syntymästä saakka eli yli 11 vuotta.
(Lasteni iät 11,8 ja 2) Päivääkään en ole katunut eikä miehenikään, että jäin kotiin lasten kanssa.
Rahasta tekee välillä tiukkaa, mutta tiedän että olen tehnyt oikean päätöksen.
Saa nähdä miten kauan kotiäitiyteni jatkuu, vauvakuumetta on ilmassa :) - todellakaan!!!
Minä ainakin olen hyvä äiti kun hoidan lapseni kotona.Kyllä töihin kerkiää kunhan lapset ovat "isoja".Muista että jokainen tekee omat ratkaisunsa.Ja kantaa vastuunsa siitä.
Nokka pystyyn ja ole ylpeä kotiäitiydestäsi!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1317160Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1244952L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664306TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153473Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242281Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2911741Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221496- 671475
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581438Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581394